PR Cikkek

Mire képes a Kleber Krisalp HP3 téli gumija? (x)

Bors

Létrehozva: 2019.11.11.

A harmadik generációs Krisalp HP3 téli gumi 2016-ban látta meg a napvilágot, nem kis meglepetésre most, öt évvel később, az ADAC német autóklub legfrissebb 2019-es téli gumi tesztjén a 185 65 R15 méretben második helyezést ért el. Mindez önmagában még talán még nem tűnne olyan nagy „durranásnak”, de ha megnézzük, hogy milyen prémium téli gumikat előzött meg (Pirelli Cinturato Winter, Continental WinterContact TS860, Hankook Winter i*cept RS2, Michelin Alpin A4, Goodyear UltraGrip 9), akkor rögtön látható, hogy tényleg nem kis dolog ez a második helyezés.

A Gumymarket szerint a Kleber gumigyártó egyébként nagy múltú francia cég, bár sose volt prémium márka, inkább a vállalatot tulajdonló anyacég másodmárkájaként ismerhette az autós közönség- Régen a BFGoodrich-é volt, 1980-tól pedig Michelin tulajdonolja.

A Krisalp termékcsalád harmadik generációs téli gumija

A Krisalp téli gumi család mindkét előző tagja sikeres volt a maga nemében, így nem volt kérdés, hogy az előző generációk legjobb hagyományaira támaszkodva a francia középkategóriás gyártó elkészíti a harmadik generációs Krisalp téli gumit is.

Talán maguk a tervezők is meglepődtek az út termék sikerességén, hiszen már egy év után, 2017-ben harmadikok voltak az ADAC téli gumi tesztjén, és már akkor is megelőzték a neves anyavállalat Alpin 5-ös abroncsát (és idén annak újabb fejlesztését, az Alpin 6-ost, ami még nagyobb meglepetés, mivel a gyártó is zászlóshajójaként tekint erre a termékre).

A Kleber Krisalp HP3 legfőbb jellemzői

Sok információt nem árultak el a gyártó marketingesei az új generációs téli gumiról, se a technológiákról, se a gumikeverékről, bár sokan lennének igazán kíváncsiak, hogy mitől lett ilyen jó a HP3-as.

Leginkább az előző generációs HP2-höz képest teljesítmény javulásokra koncentráltak a sajtótájékoztatón, például megemlítették a vizes féktávolság 2,2 méteres csökkenését, hogy lényegesen jobbá vált a kezelhetősége, a kormányozhatóság, a stabilitás sokat javult minden téli időjárási körülmény közepette, de különösen a nedves útfelületeken.

Az előző generációhoz képest szemlátomást is óriási változás érte a irányított futófelületi mintázatot, olyan rendkívül lendületes, V csatornázást kapott, mellyel például sokkal hatékonyabbá vált a veszélyes aquaplaning jelenség megakadályozása.

Mit derítettek ki az ADAC tesztelői?

A száraz teljesítményei rendkívül kiegyensúlyozottak, közel ugyanolyan jó pontszámot kapott a kezelhetőség, a fékezhetőség, a biztonságosság.

A teszt legfontosabb része a nedves teljesítmények megítélése, itt a fékezhetőségre és a kezelhetőségre még jobb pontszámot kapott, de a legkiemelkedőbbek az aquaplaning teljesítményei voltak.

Havas felületeken a fékteszt és a vonóerőteszt is jó eredményt hozott, a havas kezelhetőség már inkább átlag közeli.

A jeges fékteszt remek, a kanyarodás is átlagtól jobb volt.

Meglehetősen csendes futófelület, legalábbis a belső zajt tekintve, nagyon energiatakarékos, és körülbelül prémium hosszúságú futásteljesítményt garantál.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek