Ha tanácstalan vagy, mit is vegyél karácsonyra kisgyerekeknek, útmutatónkkal most eligazodhatsz az életkor és az ajánlott ajándékok útvesztőjében.
A játékok nemcsak szórakoztatóak, hanem rendkívül fontosak is a gyermekek testi és szellemi fejlődésének szempontjából. A környezet felfedezésének és megismerésének folyamata az élet első napjaitól kezdődik, ebben fontos játékokkal segíteni őket. Azonban törekedjünk arra, hogy ne vásároljunk felesleges termékeket!
Annál is inkább, mert korosztályonként eltér, hogy milyen játék adható a gyerekeknek. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat!
Játékok 6-12 hónapos gyerekeknek:
A még csak pár hónapos babáknak jó ajándék lehet például a rágóka, a kiságyforgó, a plüssállat, a babaágyra vagy -kocsira tekerhető plüssjáték, a gumiból készült játék, esetleg a játszószőnyeg.
Játékok 6-12 hónapos gyerekeknek:
Ahogy a gyerekek nőnek, a játékok összetettebbé válnak számukra. A különböző méretű labdák, textilanyagokból készült játékok, hang- és fényjátékok, műanyag könyvek lesznek az igazán jó ajándékok. Az egyéves gyerekek számára már érdekesek lehetnek az olyan interaktív eszközök is, mint például a makettek, a kirakósok, a játékfigurák, az oktatójátékok vagy a geometrikus alakú darabok.
Játékok 12-18 hónapos gyerekeknek:
Ebben az életkorban a motorikus funkciók fejlesztése, a szem-kéz koordináció, a formák és színek megkülönböztetése, az érvelés fejlesztése, a figyelem és a koncentráció válik meghatározóvá. Plüss vagy műanyag játékok, húzó- és tolójátékok, sőt akár már olyan építőkockák, építőkészletek is szóba jöhetnek, mint a LEGO, a Playmobil vagy a Sluban.
Játékok 18-24 hónapos gyerekeknek:
Ebben a korban a gyerekek már elkezdenek érdeklődni az autók, teherautók, triciklik, rajz- és színezőtáblák, hangszerek, geometriai alakú játékok, babák iránt is, így ezek lehetnek ideális választások.
Játékok 2-3 évtől kezdődő gyerekeknek:
Kockák, kisautók, intelligenciajátékok, rejtvények, rajzolós játékok, játékkonyhák, gyurma, dobok és gitárok, képes mesekönyvek ajánlottak ajándékként ebben a korban.
Az elektronikai eszközöket is fokozatosan érdemes bevezetni a gyerekek életébe. De arra érdemes odafigyelni, hogy bár a mobiltelefonok vagy a táblagépek színei lenyűgözik a kicsiket, fontos megértetni velük, hogy egész nap nem játszhatnak a telefonon, tableten vagy számítógépen, a hagyományos játékoknál és a szabadban játszásnál pedig nincs jobb dolog a világon!