Sokszor felmerülő kérdés, mikor ajánlott a fekvés derék- és/vagy hátfájás esetén? Az általános álláspont az, hogy akkor érdemes néhány napot pihenéssel tölteni, ha a fájdalmaink olyan mértékűek, jellegűek, hogy nem összeegyeztethetőek a fizikai aktivitással.
A megerőltető mozgás természetesen egyáltalán nem ajánlott reumás fájdalom esetén, ám a kímélő, hátizomzat erősítését, vérkeringés fokozását célzó tornáztatás jelentősen hozzájárul az ízületek mozgékonyságának megőrzéséhez, visszaállításához vagy éppen a görcsös izomzat kilazításához. De most fókuszáljunk arra, hogy mit is tehetünk akkor, ha tényleg szükséges néhány nap kényszerpihenő.
Lehetőség szerint ne hason feküdjünk, vagy ha mégis, akkor tegyünk a csípőnk alá párnát, így megelőzhető a gerinc alsó szakaszának felesleges terhelése.
Az ágynyugalom ne azt jelentse, hogy egész nap fekszünk, és nem csinálunk semmit. Óránként keljünk fel, járjunk egyet, végezzük el azokat a tennivalókat, amik nem túl megerőltetőek. Ha fájdalmaink erősödnek, újra lehet pihenni egy kicsit.
Hát- és derékfájás esetén érdemes szilárd, viszonylag kemény felületre feküdni, akár oldalt akár hanyatt. Azonban mindkét pozíciónak megvannak a saját szabályai.
Igen kényelmes és hátizom lazító testhelyzet, ha a földre egy polifoam matracot teszünk, és hanyatt fekve egy olyan magas székre, bútorra helyezzük a lábunkat, amin a combunk a lábszárunkkal derékszöget tud bezárni. Fejünk alá tegyünk párnát, vagy összecsavart törölközőt.
Amikor felkelünk, mindig oldalt fekvésből tegyük, és kerüljük a hirtelen mozdulatokat!
A gyorsabb regenerálódás érdekében használjunk gyulladáscsökkentő hatású izomlazító krémet!
KOBRALGIN® krém különböző típusú izomfájdalmak, krónikus ideggyulladások okozta fájdalmak csillapítására alkalmas, gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény.
A KOBRALGIN® krém évente több tízezer esetben csökkenti a megerőltetés, húzódás okozta fájdalmakat, már több mint 25 éve!
Elősegíti a gyulladásos folyamatok gyógyulását is. Sportolóknál és fizioterápiás kezelés előtt vagy alatt, helyi keringést fokozó hatása révén “bemelegítő” krémként is alkalmazható.
Ha beállt a nyaka, dereka, elfeküdte a vállát, megerőltette magát, nehezen kel fel az ágyból vagy a székből, ne feledje: van segítség!
A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
Egészségpénztár tagok 100 %-ban elszámolhatják!
Kapható a patikákban és a bioboltokban is!