PR Cikkek

Érdemes ismerni a páramentesítők előnyeit (x)

Bors

Létrehozva: 2021.04.26.

A háztartásokban gyakran előforduló probléma a magas páratartalom, ami súlyos esetekben falpenész megjelenését idézi elő. Tudnunk kell, hogy a csúnya fekete foltok nem csupán esztétikai problémát jelentenek, hanem légúti megbetegedések kiváltói is lehetnek.

Forrás: Pixabay

A magasabb páratartalom megjelenése a mindennapi életünk része. Gondoljunk a napi tisztálkodási rituálénkra, a főzésre vagy akár a hagyományos ruhaszárításra; ezek mindegyike jelentős mennyiségű párát juttat a lakásunk levegőjébe. Szerencsére intenzív szellőztetéssel vagy egy megfelelő légcserére képes klímaberendezéssel orvosolhatjuk a problémát, bizonyos esetekben azonban komolyabb megoldásra van szükség. Ilyenkor páramentesítő készüléket kell vásárolnunk.

Ha saját készülék vásárlását tervezzük, mindenekelőtt a kapacitás kérdésével kell foglalkoznunk. Érdemes körültekintőnek lenni, hiszen a kereskedelmi forgalomban található páramentesítő készülékek kapacitása között hatalmas eltéréseket tapasztalhatunk. A legkisebbek alig néhány deciliter víz kinyerésére alkalmasak, a nagyobb készülékekkel azonban napi 20-30 liternyi nedvességet is összegyűjthetünk. 

Amennyiben az életvitelünk alapján nem tudjuk felmérni, mekkora kapacitásra lehet szükségünk, vegyük alapul a lakás alapterületét! A kisebb lakásokban azok a készülékek nyújtanak optimális megoldást, amelyek 10-20 literes kapacitással rendelkeznek, míg a nagyobb lakásokban a 25-30 literes készülékek jelenthetnek jó választást.

Érdemes tudni, hogy a kínálatban jellemzően kétféle megoldással fogunk találkozni; az egyik esetében az összegyűjtött víz egy kis tartályba csepeg, amit rendszeresen ürítenünk kell. Egyes készülékek esetében rendelkezésre áll a lefolyóra kötés lehetősége. Ilyen esetben természetesen nem kell a tartály ürítésével foglalkoznunk. 

Ne feledkezzünk meg róla, hogy a párátlanítás zajjal jár. Amennyiben a készüléket olyan helyiségben kell használnunk, ahol életvitelszerűen tartózkodunk, részesítsük előnyben a kisebb zajszinttel rendelkező készülékeket, illetve kerüljük a 40 dB felettieket!

Mindenképpen érdemes szem előtt tartani az úgynevezett automatikus működés funkció meglétét. Ha a készülék rendelkezik ilyen tulajdonsággal, egy érzékelőnek köszönhetően csak akkor működik, amikor párátlanításra van szükség. Az üresjárások elkerülésének köszönhetően akár jelentős mennyiségű villamos energia takarítható meg, ugyanakkor elmondható, hogy ma már szinte minden készülék képes ilyen működésre. 

Használat során további extra funkciók válhatnak fontossá. Ha gyakori az áramszünet, érdemes olyan páramentesítőt választani, ami újraindítás funkcióval rendelkezik. A belső memória is hasznos, hiszen egy leállást követően a legutolsó beállítás szerint folytatható a működtetés. Az időzítőnek köszönhetően különböző időtartamok választhatók meg, így akár az éjjeli időszakokra leállíthatók a csendes pihenés érdekében. 

Ha kellő körültekintéssel választunk, biztosak lehetünk benne, hogy nagy megelégedettséggel használjuk majd a készüléket. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek