Az angol font sterling az egyik legrégebbi valuta, eredete egészen a kontinentális Európáig vezethető vissza. A neve a latin „libra” szóból származik, amely az egyensúlyra és a súlyra utal. Már több mint 300 év telt el azóta, hogy a Bank of England kibocsátotta az első fontbankjegyeket. Az eltelt évszázadok alatt a Font bankjegyek számos változtatáson estek át.
A legelső angol font érme 1489-ben jelent meg, ekkor VII. Henrik uralkodott. A Bank of Englandot 1694-ben alapították meg és eredetileg kézzel írott bankjegyeket bocsátottak ki. 1660-ban megtörtént a gépesítés és elkezdődött az érme és a pénzverés. 1971-ben az Egyesült Királyság az angol font lebegtetését engedélyezte más valuták mellett. Ezzel a döntéssel lehetővé tették, hogy a valuta értékét már a piaci tényezők határozzák meg. 1990-ben a királyság tervbe vette, hogy a brit fontot a német márkához kössék, de ezt elvetették.
A font sterling önálló valutaként mind a mai napig fentmaradt még annak ellenére is, hogy 2022-ben több Európai országban bevezették az eurót.
Az angol font monetáris politikáját a Bank of England határozza meg a pénzkínálat szabályozásával. Walesben és Angliában a bankjegykibocsátás felett ellenőrzést gyakorol és ellenőrzi az Észak-Írországban, valamint Skóciában kibocsátott bankjegyek forgalmát. A Királyi Pénzverde jogosult az összes brit pénzérme és más nemzetek érméinek kibocsájtására, az Észak-Írországi és a Skóciai külön kibocsájtókon kívül. A Bank of England azonban nem irányítja a Jersey-i, a Manx-i és a Guernsey-i fontot, azokat csak meghatározott árfolyamon tartja.
Az Egyesült Királyságban lévő piaci hangulat nyomonkövetése nagyon fontos a kereskedőknek. Általában a GFK Consumer Confidence és a Nationwide Consumer Confidence Index jelentéseit követik. Mindegyik felmérés 5 alapvető kérdésen alapuló felmérést jelent. A kérdések a foglalkoztatásra, gazdasági környezetre, jövőre vonatkozók. A 2 jelentés között azonban vannak különbségek, hiszen az NCCI jelentés a válaszadó jelenlegi helyzetét határozza meg, míg a Gfk az előző 12 hónapban történt eseményeket dolgozza fel. Ez a két index tökéletes megoldást nyújt az Egyesült Királyságnak ahhoz, hogy a gazdaság irányát meghatározzák.
Ma Magyarországon az angol font árfolyamát folyamatosan nyomon követhetjük az OTP árfolyam vagy az MNB árfolyam használatával. Az MNB legfrissebb hivatalos árfolyamait a weboldalukon követhetjük, amely mindig naprakész. Az MNB-nél jelenleg a GBP 416.89 Forinton áll, ami szeptember elejéhez képest igen megugrott. Az MNB oldalán lehetőség van korábbi időszakok font árfolyamának lekérdezésére is. Az OTP oldalán szintén naprakészen láthatjuk az angol font árfolyamait, amely nagy segítséget jelenthet egy-egy utazás alkalmával, amikor az Egyesült Királyságba tervezzük a vakációt, családi pihenésünket.