A szúnyogcsípés nem nagy dolog, mégis napokig ott tud kellemetlenkedni a bőrön. Viszket, viszket és viszket. Csípésekre a nőstény szúnyogtól számíthatunk, akiknek a peterakáshoz kell némi plusz "energia", a peték ugyanis életképtelenek lennének a vérből származó fontos tápanyagok, fehérjék nélkül.
Forrás: Pixabay
A csípésre akkor kell odafigyelni, ha nem itthon, hanem mondjuk nyaralás közben egy trópusi vagy mediterrán országban szerezzük őket. A szúnyogok ugyanis betegségeket, parazitákat is terjeszthetnek (malária, sárgaláz, agyhártyagyulladás, Dengue-láz csak hogy néhányat említsünk). És ezúttal is a megelőzésen van a hangsúly, ha tehát egzotikus helyre megyünk nyaralni, mindig gondosan készüljünk fel a védekezésre, például legyen nálunk rovarriasztó spray, amit a ruhánkra, bőrünkre fújhatunk.
Komolyabb betegséget hordozó, fertőző szúnyoggal igen kicsi az esély, hogy hazánkban találkozzunk. Ám egy-egy példány azért előfordulhat, tehát ha bármilyen szokatlan tünetet észlelünk, mint magas láz, erős fájdalom test egészén, fejfájás, mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Gyerekeknél és érzékenyebb felnőtteknél allergiás reakció is előfordulhat szúnyogcsípéstől – ez járhat nyirokcsomó duzzanattal, hőemelkedéssel, nagyobb kiterjedésű duzzanattal. A pollenallergia egyébként fokozza az ilyen jellegű érzékenység kockázatát.
Különösen a gyerekeknél fordul elő gyakran a csípés elvakarása. Ráadásul ez gyakran piszkos mancsokkal történik, így pedig könnyen elfertőződhet a csípés. Ezért nagyon fontos, hogy megértessük csemetéinkkel a vakarástilalmat.
Az ANTIVAKARIN krém szúnyog és rovarcsípések, csalán és medúza okozta, valamint allergiás (napfényallergia) okozta viszketésre.
Az ANTIVAKARIN:
Kiránduláskor, nyaraláskor otthon ne hagyjuk, legyen része a házipatikának!