A selejtezőkkel már május 16-án elrajtolt az év második Grand Slam-tornája, a Roland Garros, amelynek fináléit június 5-én rendezik. A viadalról közismert, hogy a legjelentősebb salakos verseny, ezen a borításon a labdamenetek lassúak és hosszúak, így a fizikai állapot kiemelten fontos. Tudvalevő továbbá, hogy Rafael Nadal kilenc elsőséggel csúcstartó, meg hogy Serena Williams és Stan Wawrinka a két címvédő. De ezen kívül is akadnak érdekességei a tornának.
Nyolc tény, amit érdemes tudni
1. Roland Garros egy francia pilóta volt az I. világháborúban, és automata géppuskával szerelte fel gépét, így tüzelt az ellenségre. Ő repülte át elsőként a Földközi-tengert.
2. Az első tornát 1891-ben rendezték, 1897-ig csak férfiak indulhattak, 1925-ig pedig kizárólag franciák, de legalábbis francia klubtagok.
3. A talaj voltaképp nem is salak, hanem három centi fehér mészkő, ami téglaporral van elkeverve. Ez adja meg a jellegzetes színét.
4. Az egyetlen salakpályásként elhíresült GS-tornát 1927-ig füvön rendezték.
5. Mindössze kétszer született hazai siker az Open-éra 1967-es bevezetése óta. A férfiaknál Yannick Noah (1983), a nőknél Mary Pierce (2000) nyert.
6. A tornát 1939 és 1945 között a II. világháború miatt nem tartották meg – hivatalosan. Nem hivatalosan viszont játszottak meccseket, bár csak franciák.
7.1989-ben mindkét nemnél 18 évnél fiatalabb győztest avattak, ilyenre semelyik másik GS-tornán sem volt példa soha. A férfiaknál Michael Chang Ivan Lendlt, a nőknél Arantxa Sánchez Steffi Grafot verte. A vesztesek pedig egyaránt világelsők voltak akkor.
8. Ez a legkisebb Grand Slam-helyszín, feleakkora területen fekszik, mint a másik három viadal.