Tarics Sándor, az 1936-os aranyérmes vízilabdacsapat játékosa, a világ legidősebb olimpiai bajnoka 102 évesen elhunyt. Így három, kilencvenes éveiben járó hölgy lett a három legidősebb olimpiai aranyérmesünk.
Tarics Sándor, aki 2011. augusztus 2. óta mondhatta magát a világ legidősebb olimpiai bajnokának, kaliforniai otthonában, Belvedere-ben szenderült jobblétre. Az 1936-os berlini játékokon aranyérmes magyar vízilabdacsapat játékosa nemrég kerekes székbe kényszerült, de élete utolsó pillanatáig végzett szellemi munkát, matematikai problémák megoldásán gondolkodott.
Tarics nem csak a medencében tette le névjegyét, építészmérnökként a hetvenes években ő fejlesztette ki azt a szerkezetet, amely elnyeli a földrengések erejét, így megvédve a magas épületeket és hidakat az összedőléstől.
Halálával két egykori tornász, a 95 éves Keleti Ágnes, illetve a 91 esztendős Köteles Erzsébet, valamint a szintén 91 éves Novák Ilona úszó lett a három legidősebb magyar olimpiai bajnokunk. Utóbbi az 1952-es helsinki ötkarikás játékokon a női gyorsváltó tagjaként szerzett aranyérmet. Két éve az olimpiai ezüstérmes vívó, Bóbis Ildikó és a Magyar Olimpiai Akadémia (MOA) főtitkára, dr. Jakabházyné Mező Mária látogatta meg budai otthonában a mentálisan kiváló állapotban lévő, ám az akkor is már nehézkesen mozgó Ilonka nénit.
– Sajnálom, hogy nem tudok járni, nem jutok már el az uszodába és az Olimpiai Bajnokok Klubjának rendezvényeire. Mindig olyan jól éreztem ott magam. Hiányoznak ezek az alkalmak. Kérek mindenkit, ne felejtsék el az olimpiai bajnokokat, ha már öregek! – fogalmazott Novák.