Forrás: MTI
Gyárfás Tamás lemondásával nemhogy kevesebb lett a gond: egyre sokasodnak a kérdések. Eleve még most sem tudni, mit is takar Hosszú Katinkáék vágya a demokratikusabb működésről, de ennél is fontosabb, hogy ki vegye át a Magyar Úszószövetség irányítását.
Már a sportvezető lemondása előtt repkedtek a nevek, szóba került Seszták Miklós fejlesztési miniszter, Szabó Tünde sportállamtitkár, sőt egyesek a botrányt kirobbantó Katinka férjét, Shane Tusupot látnák az elnöki székben. Mégis az olimpiai bajnok Czene Attila tűnik a legesélyesebbnek a posztra, aki 2010 és 2012 között a sportállamtitkárságot irányította, és aki egyedüliként jelezte eddig, hogy szívesen lépne Gyárfás örökébe.
A Bors összegyűjtötte, milyen a jó vezető ismérve, és ezeknek megfelel-e a 200 méter vegyes 1996-os ötkarikás bajnoka.
Mellette szól
A sportág ismerete: Olimpiai bajnok úszóként tisztában lehet azzal, mire vágynak a sportolók.
Ellene szól
Karizmatikus egyéniség: Gyárfás nagyon az volt, Czene mellette labdába sem rúghat ezen a téren.
Jó szervező: Rebesgetik, hogy államtitkárként sem ő, hanem Schmitt Pál hozta a döntéseket, és állítólag a miniszteri értekezletekre sem járt be.
Demokratikus vezetés: Félő, hogy túlságosan politikai befolyás alá került a szövetség alatta.
Nem tudni
Kapcsolatrendszer: A kormánnyal jó viszonyt ápol, jelenleg a Magyar Szabadidősport Szövetséget irányítja. Nemzetközi kapcsolatai jelentéktelenek.
Hitelesség: Sportolóként elismert, sportvezetőként nem az.
Igazságos pénzelosztás: Mivel azt sem tudni pontosan, mi volt eddig a baj, azt sem látni, hogyan kellene ezen változtatni, és Czene ezt a hogyant el tudja-e érni.
Belátta a 2017-es vb szervezőbizottsága, hogy szerencsétlen volt a viadal kabalafigurájának névválasztása, ezért magyarosították azt (a water willy kvázi vízes fütyköst jelent az angol szlengben): a Water Lili és Water Lali nevet kapják. Azt viszont tagadja a szervezet, hogy az ötletet az egyik korábban beadott pályaműből lopták volna.
– A kiválasztott kabalát tervező Tatai Tibor grafikai munkája teljes mértékben saját szellemi termék – olvasható a közleményben.