<p>Lengyel versenyző nyerte meg az Északi-sark Maratont, amely nem az egyetlen extrém futóverseny a világon. Itt mínusz 35 fokban futnak, máshol plusz negyvenben.</p>
A lengyel Piotr Suchenia 4 óra 6 perc alatt teljesítette a 42 kilométeres távot, ami, tekintve, hogy mínusz 35 fokban futott a mezőny, nagyon jó teljesítménynek számít. A női győztesnek, a francia Frederique Laurent-nek 6 óra 21 percre volt szüksége ahhoz, hogy a pokoli hidegben legyőzze a távot.
A Barneo Jégtábor területén megrendezett viadalon 20 ország 54 futója rajtolt, a verseny közben egy frissítő sátorban tudtak megmelegedni és folyadékot magukhoz venni. De nem a világ leghidegebb maratonja az egyetlen extrém futóverseny a világon, van még belőlük bőven.
Great Wall Marathon (Kína)
A nagy fal futóversenyt 1999-ben rendezték meg először, 2015-ben már 2500 versenyző indult rajta, a viadal sajátossága, hogy a nagy részét lépcsőn rendezik, a szintidő nyolc óra, a hőmérséklet általában harminc fok.
Jungle Ultra (Peru)
A 230 kilométeres távot háromezer méterrel a tengerszint felett rendezik Peru őserdeiben, ahol a páratartalom száz százalék. A nehézséget nemcsak a hegyek, a hőség és a nyirkos idő jelenti, a tájékozódás és a vadállatok is. A résztvevők élelmiszerrel, hálózsákkal és védőfelszereléssel vágnak neki a távnak.
Spartathlon (Görögország)
A 250 kilométeres versenyen már magyar győztest is avattak Lubics Szilvia (a képen) és Nagy Kata személyében, az ókori történelmi időkre emlékező viadalt 1984-ben rendezték meg először.
Marathon de Sables (Marokkó)
1986 óta rendezik meg a Szaharában a 350 kilométeres versenyt, 2014-ben ezren indultak, napi 3–4000 kalóriányi ételt fogyasztottak – és vittek magukkal –, vizet a frissítő állomásokon kaptak. 2015-ben már 1300-an indultak, a legfiatalabb 16, a legidősebb résztvevő 79 éves volt.