<p>Jégkorong-VB divízió I/A</p> <p>Magyarország - Lengyelország</p> <p>Ma, 19:00 Tv: Sport 1</p>
Forrás: Csányi Kriszta
Ami a nézőnek jó, az a jégkorongozónak borzalom: a kellemes áprilisi meleg. Hokisaink arról panaszkodnak, hogy a hőséggel nehezebb megküzdeniük, mint a riválisokkal.
– Nagyon fárasztó, megterhelő a forróság. Meccsenként nagyjából öt kilót fogyok, annyit izzadok. De muszáj kizárnom a körülményeket – magyarázta válogatott kapusunk, Vay Ádám, aki 95 kiló, tehát meccsenként súlyának csaknem öt százalékát elveszíti. Ő a társaival ellentétben végig a pályán van, ráadásul maszkot, rácsos védőt, mamutot, és hatalmas kesztyűt is visel, ráadásul az aláöltözet miatt nem tud szellőzni a teste.
– A harmadok közötti szünetben mindig jégeralsót kell cserélnie – árulta el titokban az egyik csapattársa.
Míg más jégcsarnokban elkél a kabát vagy a pokróc, a Papp Lászlóban Arénában átlagosan 20 fok van a magyarok meccsein.
– Normál esetben szekcionális klímával válasszák el egymástól a nézőtér és a jégpálya hőmérsékletét, ám a Sportaréna multifunkcionális létesítmény, nincs benne ilyen berendezés – magyarázta Egri István jégmester.
– Egy hokimeccsen általában a nézőtéren 17-18 fok van, míg a jég hőmérséklete mínusz öt fok, a hokisok a pályán pedig 5-6 fokban játszanak. A Papp László nézőterén viszont eleve több mint húsz fok van, ráadásul a telt ház és a nyitott ajtók miatt még az átlagosnál is melegebb levegő áramlik a jégre.
A játékosok így körülbelül 16 fokban játszanak. Ez sem a jégre, sem a játékosokra nincs jó hatással.
Egri hozzátette: mindent megpróbálnak, hogy enyhítsék a hokisok megpróbáltatásait.
– A hokiszövetség és az aréna közösen dolgozik a megoldáson. Most saját forrásból vásárolt a szövetség palánkot, ami segít a hőmérséklet szétválasztásában, és jobban megtartja a hideget a jég fölött – tette hozzá Egri.