Sport

Videóbíró nélkül ez lenne a leggólszegényebb vb

or, K. B.

Létrehozva: 2018.06.20.

Korábban sosem látott mennyiségű büntetô, de minden idők egyik legkevesebb góltermése jellemezte az 1. fordulót. A tornát egyelőre a sokat kritizált videóbíró menti meg.

Videóbíró nélkül ez lenne a leggólszegényebb vb

Forrás: AFP

A torna első csoportkörének utolsó összecsapása, a Lengyelország–Szenegál meccs 2-1-es afrikai győzelmet hozott.

Ez az jelenti, hogy az első körben csupán két találkozón született háromnál több gól. Bár 0-0-s eredmény eddig nem volt, így is minden idők egyik legkevesebb gólját hozó vb-je zajlik.

Sőt csupán a videóbírónak köszönhetően nem a történelem leggólszegényebb seregszemléjét látjuk: a technika segítsége nélkül két értékesített tizenegyes – a francia Griezmann és a svéd Granqvist büntetőjét a VAR jelezte – meg sem történt volna.

Enélkül a gólátlag csak 2,2 lenne meccsenként. A videóbíró folyamatosan munkában van, számos esetben erősítette meg a játékvezetők döntését, három szituá­cióban pedig a rendszer segítségével született jó ítélet.

Valaki szereti, valaki gyűlöli az újítást.

Vad István korábbi nemzetközi játékvezető:

– Naponta látjuk, milyen nagy segítséget nyújt a rendszer – mondta lapunknak Vad. – Egyértelműen szükség van rá. Az én időmben kimentünk hárman a két partjelzővel, aztán csináltuk, amit láttunk. Most meg ez a technika annyira felfejlődött, hogy ég és föld a különbség. Ott ülnek a szobában is öten, és meghozzák a jó döntést, ami a legfontosabb. Ez eddig sikerült. Volt olyan meccsem, amikor segítséget jelenthetett volna, ahogy a fiaméknak az Ukrajna–Anglia 2012-es Európa-bajnoki meccsen is, amikor nem adták meg Lampard gólját.

Kovács Kálmán, korábbi válogatott focista:

– Nekem az elején sem volt szimpatikus a videóbíró – írta a Facebookon a Honvéd korábbi klasszisa. – Azt várták, hogy ki fogja szűrni az emberi hibákat. Nézzünk meg két esetet ilyen szempontból: Portugália–Spanyolország, Diego Costa–Pepe párharc. Az ütés ellenére megadták a gólt, tehát szabályos volt! A másik eset francia–ausztrál mérkőzésen történt. Az egyik akció­nál volt egy kétes szituáció. A közvetítésben pozitívan emlegették, hogy 24 másodperc után megállították a játékot és megtekintették az esetet. Nem szeretném ecsetelni, hogy mennyi minden tud történni ennyi idő alatt a pályán.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek