<p>Öles léptekkel halad előre a nemzetközi ranglétrán Kendi Hana. A hölgy ökölvívóként, thai-bokszolóként a ringben is bizonyított, sőt, kick-boksszal szintén próbálkozott.</p> <p></p> <p></p> <p></p>
A sajnálatosan korán elhunyt kick-boxsport vezető, Leyrer Richárd szép jövőt jósolt neki a ringben.
– Mivel akkoriban igen kevés nő öklözött Magyarországon, Richárd a 2012-es londoni olimpia előtt többedmagammal levitt idősb Balzsay Károly és Füzesy Zoltán edzőkhöz afféle felmérőre, majd Karcsi bácsi azt mondta, bennem látja a legtöbb ökölvívó-fantáziát - emlékezik Hana. – Sajnos nem sokkal később egy komoly fejsérülésem miatt eltiltottak a versenyzéstől, így mégsem bokszoló lettem, ahelyett a bíráskodást választottam. Később thai- és kick-bokszban, továbbá MMA-ban is vállaltam ilyen feladatot. Öt év alatt több ezer mérkőzést vezettem, pontoztam, és értelemszerűen rengeteg országban jártam.
Tehetsége, ügybuzgalma eredményeként a honi ökölvívó szövetség női bizottságába is bekerült, mi több, ma már annak vezetője, és mivel angol nyelvtudása erre predesztinálja, egy hónapja a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (AIBA) női bizottságának tagjává választották.
– Hamarosan Bulgáriába utazom, ahol a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kezdeményezésére az AIBA által szervezett fúrumon kapunk tájékoztatást arról, hogy miként lehetséges a különféle sportágakban a vezetők számában érezhető kétség kívüli férfi túlsúlyt hölgyekkel csökkenteni.
Hana a kedden rajtoló, a Duna Arénában sorra kerülő ifjúsági ökölvívó vb versenymenedzsereként dolgozik, amellett a sajtó ügyes-bajos dolgait is intézi.