A Magyar Sportújságírók Szövetsége és a MOB Jónyer Istvánnak, Klampár Tibornak és a jelenleg a Bors munkatársaként dolgozó Gergely Gábornak adta az Életműdíjat az Év sportolója-gálán. A Nemzeti Színházban rendezett nagyszabású gálaesten azért e hármast tüntették ki, mert anno világszenzációt okoztak, amikor az 1979-es, észak-koreai világbajnokság döntőjében 5-1-re „agyonverték” a kínaiakat, ami akkora eredménynek számított, amihez mondjuk Balczó András, Egerszegi Krisztina vagy az Aranycsapat sikerei mérhetők csupán. Ehhez képest a vb-diadalért mindössze 12 500 forintot kaptak, és soron kívüli gépkocsijuttatásban részesültek.
– Óriási elismerés most ez a díj számunkra, hiszen ötkarikás játékokon sajnos nem vehettünk részt, mert a mi időnkben a pingpong még nem volt az ötkarikás program része. De a MOB ezzel az elismeréssel befogadott bennünket a nagy olimpiai családba – mondta kollégájának Gábor, hozzátéve: egyáltalán nem izgult a köszöntőbeszédénél, amelyet fejből mondott el. – Csaknem harminc éve dolgozom újságíróként, tévériporterként. Nincs lámpalázam, ha közönség előtt kell beszélnem. Számomra fontos volt, hogy ne előre megírt szöveggel mondjak köszönetet, hanem a szívemből szóljak.
A legendás trió életműdíját annyira titkolták a többi kitüntetett előtt, hogy a főpróbán sem találkoztak másokkal. Bár a kategóriák hármas listái nyilvánosak voltak, a Magyar Labdarúgó Szövetség és az MSÚSZ– MOB elismerése csak a gálán derült ki. Gergely amúgy nem sokáig élvezte a csillogást: sietett haza, ma Rómába utazott, ahol kedvesével tölt pár napot.