<p>Kitüntették Farkas Péter megmentőjét.</p>
Tizenhárom világversenyen szereztek érmet a korábbi szövetségi kapitány, Szőnyi János irányításával a magyar birkózók, amiért most a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét vehette át. A hetvenéves mesteredző bevallotta, meg sem fordult a fejében, hogy ilyen rangos elismerésben részesül.
A keze alatt az olimpiai parádét Sike András kezdte 1988-ban, Szöulban, majd 1992-ben Barcelonában Repka Attila és Farkas Péter jóvoltából két újabb ötkarikás aranyérem született. Sike szöuli felkészítésében még klubedzőként vett részt, 1992-ben viszont már a markában volt a kapitányi gyeplő. Kevesen tudják, de a 90-es évek elején a birkózótehetség Farkas közölte vele: képtelen elviselni az edzőtáborozások bezártságát, ezért inkább hátat fordít a szőnyegnek.
– „Farosnak” szüksége volt rá, hogy az éjszakáit a táboron kívül töltse – emlékszik Szőnyi. – Mivel tudtam, hogy micsoda talentum, engedélyeztem neki a különutakat. Ebből született a barcelonai aranyérme, további két Eb- és egy vb-elsősége.
A kitüntetett szakember 1992 után leköszönt, s bár valamelyik egyesületnél szerette volna folytatni, ezt egyik kollégája ezt meghiúsította…
– Valamelyik „titkos jóakaróm” az oka, hogy a Csepel, a Vasas és a Fradi is az orromra csapta az ajtót. Végül monori klubelnökként folytattam. Arra büszke vagyok, hogy a megyei első osztályból az NB I B-be kapaszkodott fel a futballcsapatunk, jelenleg pedig Németh Szilárd birkózó szövetségi elnökünk támogatásával az utánpótlásban dolgozom.