Forrás: MTI
A négyszeres magyar futballbajnok Nagy Antal arról álmodik, hogy egykori csapatát, a Honvédot együtt dirigálhatja a Dajka László, Gyimesi László, Supka Attila, Andrusch József, Sallai Sándor összetételű edzői stáb, a háttérből pedig besegítenek nekik Esterházy Mártonnal kettesben.
– Mi, így heten sokat tudnánk tenni azért, hogy a Honvéd ismét bajnok legyen – húzza alá a 62 esztendős, 32-szeres válogatott Nagy, aki sajnálkozva említi, hogy pályafutása befejezését követően azért nem került helyzetbe a honi futballsportban, mert nem tolakodott.
Nagyhalásziból indult, a helyi TSZ SE-ben édesapja volt a klubelnök, útja onnan Nyíregyházán keresztül vezetett a Bp. Honvédhoz. Előfelvételis műszaki egyetemistaként Szegeden lehúzott tizenegy hónapot a katonaságnál, közben persze focizott, és bár a SZEOL marasztalta, a Honvéd fényesebb jövőt kínált neki, és ez döntött. Végül levelezőn szerzett mérnöki oklevelet.
A futballban olyan kihívói akadtak, mint Bálint László, Rab Tibor, és ennek a rivalizálásnak köszönhetően rohamosan fejlődött. Meg is akadt rajta Mezey György edző szeme, később szerepeltette az 1986-os mexikói vb-együttesében, amivel persze együtt járt a 6-0-s, Szovjetunió elleni vereség.
– Arra a 90 percre együtt melegítettem Bognár Györggyel, aki pokoli szédülésre panaszkodott. Ugyanazt éreztem én is. Aztán három héttel Mexikó után a francia Nancy-Lorraine-nél a csapatorvos hüledezett. Látta a szovjetek elleni kínszenvedést, a vizsgálaton viszont tökéletesek voltak a fizikai mutatóim. Sandán megjegyezte: alighanem a doppingolást szúrták el a magyar orvosok, de ezt visszautasítottam. Akkor viszont a szovjetek kevertek titkos szert a magyarok ételébe, mondta a doki – emlékezett vissza Nagy.
A Nancynél a később az Arsenallal parádézó francia edző, Arsene Wenger a játékosaival együtt végzett erdei futáson arra tanította, hogy tréning során minimum két liter Evian-vizet igyon, a meccs előtt pedig kerülje az uborkát és a somlói galuskát, mert árt a teljesítménynek.
Antal manapság pénzügyi tanácsadóként dolgozik, TAO-ügyekben az ország egyik legképzettebb szakembere. Ha viszont visszarepülhetne az időben, mindent elkövetne, hogy 25–26 évesen külföldön focizzon, mert jóval magasabb ívű pályát futhatott volna be.
– Persze így is szerencsés vagyok, mert Mezey személyében edzőóriás volt az egyik mesterem – búcsúzik.