A gyorsan terjedő koronavírus is alakítja a kontinenstorna eredményeit.
Spanyol szurkoló maszkban a kézi-Eb-n
Forrás: AFP
Csoda, hogy a pozitív koronavírustesztek tucatjai hatására nem fúlt még teljes káoszba a vasárnapig tartó, magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda-Európa-bajnokság. Furcsábbnál furcsább esetek ugyanakkor egymás után sorjáznak.
A Bors összegyűjtötte a pandémiával összefüggő legkirívóbb sztorikat.
A szegedi csoportmeccsei után, a középdöntőben már a budapesti MVM Dome-ban játszó francia világsztárok közül sokan élesen kritizálták a koronavírus elleni – szerintük túl enyhe – magyar szabályokat.
Erre az Origo értesülése szerint egyik fertőzöttjük, Karl Konan a szegedi szállodai karanténból kiszökve, bérelt autóval Budapestre hajtott a fővárosi csapathotelbe.
Az Eb egyik meglepetéscsapata, a mieink elleni győztes nyitány után középdöntőbe jutott Hollandia legjobbja az a Thijs van Leeuwen volt Montenegró ellen (34-30), aki előző nap a munkájából – koponyaimplantátumokat tervez – elkéredzkedve utazott vésztartalékként Budapestre.
A fertőzések miatt ugyanis elfogytak a csapat kapusai. A 33 lövésből 14-et védő beugrónak magával kellett hoznia a laptopját, mert két meccs között dolgoznia kell a távolból is.
Az Eb egyik legőrültebb sztorija Christoph Steinerté. A címvédő spanyolok elleni középdöntős rangadó előtti napon pozitív lett a Covid-tesztje – majd a következő három kivétel nélkül negatív. A csapata már túl volt a bemelegítésen, mire kiderült, hogy az első fals eredményt mutatott. Kiengedték a karanténból, és sebtében összepakolva a hotelből a pozsonyi csarnokba rohant.
A második félidőben játszott is, de ő sem tudott segíteni a 11 hiányzóját nélkülöző csapatán (23-29).
Az erőviszonyok felborultak, az edzők helyett a teszteredmények állítják össze a válogatottakat. A 120-nál is több, hosszabb-rövidebb időre karanténba zárt kézilabdázóból például a következő, 2024-es Eb-t rendező németektől esett ki. A tartalékok közül behívottakkal együtt az eredeti 17 fős létszámnál jóval többen, 28-an léptek pályára Pozsonyban. Ez a középdöntőben három vereséggel kiesett csapatnak 100 ezer eurónál (36 millió forint) is nagyobb pluszköltséget jelentett.
Mind a 24 válogatott érintett a megbetegedésekben, de a helyzetet nap mint nap krízismegbeszéléseken értékelő Európai Kézilabda-szövetség (EHF) ragaszkodik az Eb terv szerinti befejezéséhez.
– A csapatok alkalmazkodnak a feltételekhez – szögezte le Martin Hausleitner főtitkár.
Hogy nincs is más választásuk, mutatja: visszalépés esetén az adott válogatottat felfüggesztenék, nem vehetne részt a következő világbajnokság selejtezőin.