Tóth Tímea a kétezres évek elején élte fénykorát, a Ferencvárossal két bajnokságot, EHF-kupát nyert, BL-döntőt játszott. A korábbi kiváló kézilabdázó szerepelt a 2004-es és a 2008-as olimpián, a visszavonulása két szörnyű csapást kellett elviselnie.
A kétszeres olimpikon kézilabdázó, Tóth Tímea a közelmúltban két súlyos traumát dolgozott fel: 2019-ben elvesztette a 12 napos gyermekét, 2021-ben mellrákot diagnosztizáltak nála. A Ferencvárossal kétszeres bajnok, kétszeres vb-érmes balátlövő lelki fejlődését onkopszichológus és az istenhite is segítette. A visszavonulása után saját egyesületet alapító korábbi gólkirály szerint ő akár a világ legjobb játékosa is lehetett volna, ha a húszas évei elejétől sportpszichológus foglalkozik vele. Utólag úgy érzi, nagyon súlyos terheket cipelt, és ezekkel nem tudott megbirkózni.
Tóth Tímea a kisfia elvesztése után rákos lett, ma egészséges, és mint a Magyar Nemzetnek adott interjúban fogalmazott, mindent megtenne azért, hogy édesanya legyen.
Az általános iskolás korában még az atlétikával is kacérkodó Tóth Tímea rengeteget köszönhet a felfedezőjének, a ferencvárosi edzőfejedelemnek, Németh Andrásnak, de nem hallgatja el, felüdülésként élte meg a váci távozása után, hogy tíz év után mással dolgozhatott. A Szentendrén élő korábbi játékos szerencsésnek érzi magát, amiért Kökény Beatrixtól és Görbicz Anitától tudott tanulni a válogatottban, és szomorúan állapítja meg, hogy a mai fiataloknak nem adatik meg ez a lehetőség, hogy klasszisoktól lessék el a mesterfogásokat.
Tóth bizakodó a november 30-án kezdődő vb előtt, a Sport Televízió szakértőjeként naprakész a klubkézilabdában, így tökéletesen ismeri a montenegrói válogatottnak a legtöbb játékost adó Buducsnosztot is. Az idei tapasztalata azt mondatja Tóthtal, hogy a tartalékos montenegróiak ellen reális győzelmi esélye lesz a magyar válogatottnak az olimpiai selejtezős részvétel szempontjából kulcsfontosságú csoportrangadón.
A teljes interjú a Magyar Nemzeten olvasható.