Milák Kristóf öröme képekben, élete nagy úszását produkálta!

CHI

Létrehozva: 2024.08.03.

Módosítva: 2024.08.03.

Milák Kristóf aranyérmet nyert a párizsi olimpián. Élete második legjobb eredményét érte el 100 méter pillangóúszásban.

Milák Kristóf aranyérmet nyert 100 méteres pillangóúszásban szombaton a párizsi olimpián. A Honvéd 24 éves világklasszisa 49.90 másodperces idővel diadalmaskodott, megszerezve ezzel önmaga második, a magyar úszósport 31. ötkarikás bajnoki címét. Milák három évvel ezelőtt Tokióban 200 méter pillangón nyert, 100 méteren Európa-csúccsal volt második, míg a francia fővárosban szerdán a hosszabb távon ugyancsak ezüstérmet szerzett.

Milák Kristóf
Milák Kristóf egy ezüst- és egy aranyérmet nyert Párizsban Fotó: Csudai Sándor

A magyar versenyző ebben a számban élete második legjobb eredményét érte el, ennél jobban csak a tokiói fináléban úszott, amikor 49.68 másodperces Európa-csúcsával második lett az amerikai Caeleb Dressel mögött. Legutóbb az 1996-os atlantai játékokon fordult elő, hogy medencében legalább két magyar úszó diadalmaskodjon, akkor Czene Attila 200 méter vegyesen, Egerszegi Krisztina 200 méter háton, míg Rózsa Norbert 200 méter mellen győzött.

Az alábbi fotóra kattintva galéria nyílik!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!