LEGENDA FIA

Ő lehet az új Varga Barnabás? Új gyémántra lelt a menedzser

MM

Létrehozva: 2025.04.02.

Sok a hasonlóság a kezdeti hányattatásuk között. Varga Barnabás 25, a Honvédba berobbant Kántor Kevin most 24 évesen került vissza nagy nehezen a magyar futballba.

"Ötödosztály után NB II – Varga Barnabás után Kántor Kevin is felhívná magára a figyelmet" – ezzel a címmel hívta föl a figyelmet a Honvéd új csatárára Paunoch Péter a Nemzeti Sport blogjában. A játékosügynök szerint a Fradi válogatott csatárának a példája bizonyítja: nem szabad lemondani a külföldön, alacsonyabb osztályban szereplő magyar játékosokról, érdemes nekik bizonyítási lehetőséget adni.

Kántor Kevin 24 évesen jutott először bizonyítási lehetőséghez magyar profi csapatban, az NB II-es Honvédban
Kántor Kevin 24 évesen jutott először bizonyítási lehetőséghez magyar profi csapatban, az NB II-es Honvédban        Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport

Akár Kántor Kevin is élhet a most nagy nehezen megkapott lehetőségével, miután az NB II-ben a kiesés ellen küzdő Honvéd februárban szerződtette őt a svájci ötödosztályú Malcantone csapatától. 

Jó húzás volt a Honvédtól

"Sokan talán értetlenkedtek, amikor a Honvéd a téli átigazolási időszak végén szerződtette a legutóbb a svájci ötödosztályban szerepelt, korábban Kaposváron nevelkedett Kántor Kevint, aki azonban első három NB II-es meccsén két gólt szerzett. A Soroksár ellen látványos, ollózós mozdulattal talált be, győztes gólt szerzett a meccsen, míg legutóbb, a Csákvár ellen 11-est harcolt ki, azzal egyenlítettek a meccsen a kispestiek, és 2–1-re végül meg is nyerték a találkozót. A Csákvár elleni volt az első meccse, melyen kezdőként szerepelt, 74 percet játszott, összességében pedig az ötödik NB II-es találkozóját játszotta, és fokozatosan egyre nagyobb szerepet szán neki Feczkó Tamás vezetőedző, ő pedig fontos szerepet játszik abban a tavasszal, hogy a Honvéd már elkerült a kieső helyről" – írta a Kántort képviselő Center Sport ügynökség tulajdonosa, aki emlékeztet: egy másik játékosa, Varga Barnabás is hasonló utat járt be, mielőtt befutott volna a magyar labdarúgás elitjében.

Kicsit hasonlónak érzem a történetét Varga Barnabáséhoz, aki évekig külföldön alacsonyabb osztályú csapatokban futballozott, ő is megfordult az ötödosztályban, csak nem Svájcban, hanem Ausztriában.

A Ferencváros csatárát is több magyar klubnak ajánlottam, amikor elkezdtünk együtt dolgozni, de csak az NB II-es Gyirmótnál láttak benne fantáziát, ezért 2020-ban szerződtették, a 2020–2021-es idényben pedig 12 góllal főszerepet játszott abban, hogy a Gyirmót feljutott az NB I-be.

Arról persze most még nem beszélhetünk, hogy Kántor Kevin feljut a Honvéddal, mert egyelőre az NB II-ben küzdenek a bennmaradásért, de Varga Barnabáshoz hasonlóan egy jó felépítésű, jól fejelő csatárról beszélünk, akiben itthon eddig nem láttak fantáziát, nem adták meg neki a bizonyítási lehetőséget, pedig több NB II-es csapatnál járt tesztelésen

– olvasható a menedzser blogjában.

Varga, Sigér, Nikitscher a jó példa

A korábban a világ egyik legjobbjaként számon tartott röplabdázó, Kántor Sándor fia 24 évesen került Kispestre, míg Varga öt esztendeje 25 évesen Gyirmótra. 

Paunoch szerint hasonló egyébként a közelmúltból Sigér Dávid és Nikitscher Tamás története is: előbbit 27 évesen szerződtette a Ferencváros, utóbbi "21 évesen még az NB III-as Makóban futballozott, jelenleg pedig már 25 esztendősen a spanyol élvonalbeli Valladolid válogatott labdarúgója".

"Játékosügynökként nem először találkozom azzal, hogy azok a későn érő játékosok, akik itthon nem járják végig egy akadémián belül a különböző lépcsőfokokat, nem tudnak már tinédzserként berobbanni, U-válogatottban szerepelni, ezért több évet NB III-ban, esetleg NB II-ben vagy alacsonyabb szinten, külföldön szerepelnek, kikerülnek a hazai szakemberek látóköréből, és már nagyon nehezen tudnak később arra a szintre kerülni, ahol a képességeik alapján a helyük lehetne. Sok esetben csak a szerencsén múlik, hogy nem kallódnak el ezek a játékosok" – fejtegette Paunoch Péter.

"Nikitscherben, Sigérben és Vargában közös, hogy utánpótláskorukban nem láttak bennük fantáziát, nem szerepeltek a korosztályos válogatottakban, így meglehetősen mélyről kellett felküzdeni magukat az élvonal és a felnőtt válogatott szintjéig. Nekik szerencséjük volt, de a harmad- vagy ötödosztály szintjén már sokan elveszítik a motivációjukat és

egy későn érő vagy éppen sérülések miatt a pályafutása korai szakaszában hátráltatott játékos (mint Sigér vagy Nikitscher) nem biztos, hogy el tud jutni arra a szintre, amire egyébként a képességei feljogosítanák. Ez azért is fordulhat elő, mert Magyarországon nem igazán működik az utánkövetés 'intézménye'

– emelte ki a szakember.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek