A fantasztikus hír a közelmúltban, a New York-i Syracuse Egyetemen látott napvilágot, ahol az ottani tudósok egy nagyszabású tanulmány keretein belül 968 embert vizsgáltak 23-tól 98 éves korukig. Ez idő alatt az étkezési szokásaik nem változtak, a kísérlet pedig kimutatta, hogy a csokoládé közvetlen hatást fejt ki a kognitív teljesítményre, valamint felfigyeltek arra is, hogy a fogyasztóinak rendszerint jelentősen javult a memóriája, és fejlődött az absztrakt gondolkodásmódja.
Néhány évvel ezelőtt a Tel Aviv-i Egyetem kutatóiról pedig az derült ki, hogy napi szinten fogyasztanak reggelire csokoládét, állításuk szerint ugyanis ez segíti őket a gondolkodásban és a munkában. Az Egyetem kutatói akkor azt is megállapították, hogy annak ellenére, hogy az emberek többnyire elhagyják a csokoládét a diéták alkalmával, meglepő módon az valójában még segíthetné is őket a súlyvesztésben.
– Mikor felébredsz, az agyadnak azonnal energiára van szüksége – magyarázta Dr. Daniela Jakubowitz, aki toplistás könyvet írt a csokidiéta kapcsán. Ez a napszak kulcsfontosságú, hiszen a szervezet energiává alakítja az ételt, és ha nem eszel eleget, később a nap folyamán a tested még mindig készenlétben, energiatakarékos módban lesz. Ez azt jelenti, hogy az ételt, amit elfogyasztasz azonnal zsírtartalékként raktározza majd el. Ezért van az, hogy hízol, ha keveset eszel.
Jakubowicz szerint azok az emberek, akik szénhidrátokat, fehérjéket és egy 600 kalóriás desszertet fogyasztanak reggel 9 előtt, könnyebben veszítenek a testsúlyukból, mint azok, akik csak 300 kalóriát esznek, de azt reggel 9 óra után.
Mi lehet hát a csokoládéban, ami ilyen pozitív hatással bír?
Szakértők szerint egy flavonoid nevű tápanyag felelős mindezért, ami általában a növényi alapú élelmiszerekben található, a kakaó babban lévő vegyületeknek pedig a 20%-át teszi ki. Emellett magas flavonidtartalommal bír a tea, a vörösbor, gyümölcsök közül pedig többek közt az alma és a szőlő is.