Eső után lazítsunk
Ha száraz az idő, a tavasszal és ősszel ültetett cserjéinket és örökzöldjeinket, a virágzó egynyárikat folyamatosan öntözzük. Eredményesebb a ritkán alaposan, mint a sűrűn keveset elvű locsolás. Igaz, a rendszeres öntözés hatására a talajfelszín megkeményedik, ezért ha megszikkad, kapáljuk vagy lazítsuk meg! Eső után a már szikkadt talajt érdemes meglazítani kapával, mert így a talajban marad a víz – vagyis ez a művelet felér egy öntözéssel.
Tápoldatot júliusig
Ha szép és bőséges rózsavirágzást szeretnénk, érdemes rózsatöveinket plusz tápanyagban részesíteni: kéthetente virágos növényeknek szánt tápoldattal locsoljuk meg őket. Július közepén azonban hagyjuk abba a tápoldatozást, mert a túlzott tápanyagtól a hajtások nem tudnak beérni!
Elvirágzás után
A virághagymáinkat – nem kell minden évben, elég 2-3 évente – szedjük fel, tisztítsuk és válogassuk át, majd száraz, hűvös helyen tároljuk az őszi elültetésig.
A már elvirágzott évelőket érdemes mielőbb visszavágni, mert még az idén másodvirágzásba borulhatnak. Ha elvirágoznak az íriszek és ritkítani vagy szaporítani szeretnénk őket, most megtehetjük. Az apró gumókat érdemes először sűrűbben ültetni vagy egy évig cserépben nevelni.
Lakás és Kert Magazin kéthetente kedden a Borsban - keresse az újságárusnál!
Olvasson kényelmesen: fizessen elő a Borsra!
A teljes cikket elolvashatja a Lakás és Kert magazinban.