Test és lélek

Fogyna? A zsírpárna helyétől függ a megoldás

Bors

Létrehozva: 2019.02.25.

<p>Sok mindent köszönhetünk az édesanyánknak: a porcelán étkészletét, amit csak ünnepekkor veszünk elő, a verhetetlen almás lepény receptjét, és valószínűleg a fenekünk adottságait is, amit az életmódunkkal befolyásolunk. Azzal mindenki tisztában van, hogy a férfiak a „sörhasra” hajlamosak, míg a nők a körte alakra. Vizsgálja végig a testét, a fölösleg helye sok mindent elárul. </p>

1. Gondzóna:Egész felsőtestes elhízás

Általában a felsőtestet érinti, a túlsúly eloszlása egyenetlen. Bárhol elharapózhat, ugyanis érinti a karokat, hastájékot, hátat, mellkast. Az összes közül ez a legelterjedtebb típus, többnyire a túlevés okozza. 

* * *

2. Gondzóna:Alhasi elhízás

Ezt a típust valamilyen lelki probléma okozza, ez lehet stressz, depresszió, nyugtalanság, idegeskedés is. Ilyenkor gyakori a stressz­evés vagy a kiegyensúlyozatlan táplálkozás, ami legtöbbször az alhas környékén halmozódik fel.

* * *

3. Gondzóna:Alsótesti elhízás

A fenékre, csípőre, combokra halmozódó zsírréteg okozója legtöbbször a glutén, de hormongondok is állhatnak a háttérben.

* * *

4. Gondzóna:Egész hasi elhízás

Ilyen esetben a felesleg az egész hasra kiterjed, általában egyenletesen oszlik el. A ludas sokszor a túlzott alkoholfogyasztás, ezért ha ilyennek látja magát, inkább tegye el a következő üveget! 

* * *

5. Gondzóna:Alsó végtagokon jelentkező elhízás

Leginkább a fenék, és a lábak raktározzák a zsírt. Ezt a hajlamot sokszor örököljük, genetikai okai lehetnek, esetleg betegség. Nem csoda, hogy gyakran párosul feldagadt lábakkal. 

* * *

6. Gondzóna:Has-hát elhízás

A hason és a háton halmozódik fel a felesleg. Ez általában azoknál jelentkezik, akik mozgásszegény életmódot folytatnak. Gyakran előfordul azoknál, akik korábban aktívan sportoltak, de abbahagyták.

Az a bizonyos BMI...

Egy számítás, és kiderül, szüksége van-e életmódváltásra. A testtömegindex (rövidítve: BMI) egy statisztikai mérőszám, ami egy ember testmagasságának és súlyának hányadosából jó iránymutatót ad az illető egészségi állapotáról.

A BMI kiszámításának képlete:

testsúly (kilogrammban) ÷ testmagasság (méterben)²

Pl. ha valaki 170 cm és 60 kg, akkor: 60 ÷ 1,7² = 60 ÷ (1,7 × 1,7) = 20,7 Vagyis, az illető testsúlya normál. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek