Sokan kedvelik a párolt káposztát és a pirogot is. Nekik ajánljuk a kettő kombinációját, ami ugyan nem épp diétás, ám annál finomabb!
Forrás: Shutterstock
A pirog igazi orosz finomság. Neve a pir szóból ered, ami lakomát jelent, és hát legyünk őszinték: ha pirog kerül az asztalra, már lehet is lakomázni. Készíthetjük édesen – ilyenkor különböző gyümölcsfélék (málna, szeder, eper, ribizli, alma, barack stb.) kerülnek a tésztába –, vagy pedig sósan, gombás, húsos, vagy esetünkben káposztás töltelékkel.
A káposztás piroghoz külön kell elkészíteni a lángostésztát és a párolt káposztát.
Egy-két darab burgonyát fözzünk puhára, majd törjünk teljesen pépesre! Adjunk hozzá sót és egy kevés cukrot, hagyjuk langyosra hűlni! Szitáljunk rá annyi lisztet, amennyit felvesz, és adjunk hozzá egy fél darab, cukros tejben felfuttatot élesztőt!
Az egészet jól dolgozzuk össze! Ha a tészta túl lágy, tegyünk hozzá lisztet, ha túl kemény, higítsuk vízzel!
Egy fél fej fehérkáposztát reszeljünk le és sózzunk meg! Nyomkodjuk ki a levét, majd keverjük egy kevés zsiradékon, serpenyőben üvegesre pirított hagymához!
Szórjuk meg feketeborssal, és fedő alatt, gyakori kevergetés mellett pároljuk, majd pirítsuk barnásra!
A tésztából szaggassunk labdacsokat! Nyújtsuk ki azokat annyira, hogy középre tehessünk a töltelékből! Így képezzünk batyukat, majd forró olajban süssük azokat pirosra!
Ehetjük magában is, de telföllel is kiváló.