A liszt a fogyókúrák legfőbb ellensége. Segítünk kiváltani.
Forrás: Pexels
A fehér liszt a legelterjedtebb alapanyaga az ételeknek, egyben szénhidrátforrás is szervezetünk számára. De akkor miért kell mellőznünk?
A szénhidrátok között jelentős különbség van. Az egyszerű vagy feldolgozott szénhidrátok – ilyen a cukor is – megemelik a vércukorszintet és hizlalnak. Az összetett szénhidrátok viszont lassabban szívódnak fel, és stabilabb lesz tőle a vércukorszintünk. A fehér liszt az előbbi csoportba tartozik.
Sajnos rengeteg ételben ott van a fehér liszt: szendvicsekben, tésztákban, süteményekben egyaránt megtaláljuk. Ha ezeket esszük, akkor nem csökkentjük az éhségünket: mivel hirtelen magas lesz a cukrunk, a szervezetünk gyorsan emészti meg az ételt. Emiatt több inzulint termelünk, a vércukorszintünk hirtelen leesik, a testünk pedig rögtön azt gondolja, éhesek vagyunk. A végeredmény: még több fehér liszt alapú étket és édességet kívánunk meg. Így pedig nem tudunk lefogyni, sőt!
Ha sikerül teljesen száműzni a fehér lisztet és az ebből készült termékeket, akkor számtalan lehetőség áll előttünk a helyettesítésre. Elsősorban gyümölcsökkel, zöldségekkel, sovány fehérjével vagy másfajta lisztekkel tehetjük ezt meg.
Manapság már zabpehelyből, kókuszból, mandulából, vagy szőlőmagból is készül olyan liszt, ami gazdag rostban, és csökkenti az éhségérzetet, a keringési kockázatokat – mindemellett nagyban hozzájárul a fogyókúra sikeréhez.
Ha már fogyózunk, ne csak a fehér liszttől, de a cukortól is vegyünk érzékeny búcsút! Az egyszerű szénhidrátok mellőzése az első két hétben embert próbáló lehet, de ahogy csökken az éhség, úgy tudunk átállni egy egészségesebb táplálkozásra, miközben súlyfeleslegünktől is megszabadulunk!
(via)