Higiénia

Te is zuhanyzás közben mosol fogat? Hatalmas veszélynek teszed ki magad

Létrehozva: 2023.07.02.

Sajnos sokak reflexből a zuhany alatt mossák meg a fogukat is esténként. Ez azonban rendkívül rossz döntés. Eláruljuk, miért!

Logikusnak tűnhet, hogy "tudjuk le egyben" a reggeli vagy az esti tisztálkodási rutint, a szakértők szerint azonban többféle veszélynek is kitesszük magunkat, ha a zuhanyzást és a fogmosást összekötjük. De vajon miért baj ez? Eláruljuk!

fogmosás, fogkefe, Shutterstock 2023318916
Ha nem vigyázunk, többet ártunk a fogmosás során, mint azt gondolnánk!  Fotó: Marina Demeshko / Shutterstock

Az első és legfontosabb, hogy olyan fertőzéseket szedhetünk össze a zuhany alatti fogmosással, amit még véletlenül sem szeretnénk. Ha ugyanis ugyanazt a vízforrást használjuk a testünk tisztítására és a fogunk mosására, azzal keresztszennyeződésnek tesszük ki magunkat. A zuhanyfejről ugyanis olyan baktériumok és szennyeződések juthatnak a fogkefénkre és onnan a szánkba, amik a testünkön valószínűleg nem okoznak nagyobb gondot, de a szánkban már igen.

Ráadásul – teszi hozzá Payal Bhalla szájápolási szakember a brit Metrónaka forró víz idő előtt tönkreteszi a fogkefék sörtéit. Arról nem is beszélve, hogy fizikai veszélynek is kitesszük magunkat, ugyanis a fogkrémmaradványok csúszóssá tehetik a zuhanykabint.

Ha ez nem lenne elég, azzal is hatalmas hibát követünk el, ha a zuhanykabin vagy kád közelében tesszük le vagy tároljuk a fogkefénket. Ebben az esetben ugyanis szép számmal halmozódhatnak fel baktériumok a sörtéken, amik aztán nem kívánt szájfertőzésekhez vezethetnek. Hasonlóképp nem szerencsés, ha a vécé közelében tartjuk a fogkefét. A legjobb, ha száraz, elzárt helyre tesszük, amikor épp nem használjuk.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek