Van néhány szabály, amit érdemes betartani.
A fagyasztás remek módszer az ételek tartósítására, de mi a helyzet a sajttal? Ha még te sem merted eddig lefagyasztani a sajtot, akkor ez a néhány tipp most neked szól!
Amit tudni kell, hogy a sajt lefagyasztásakor a belsejében jégkristályok képződnek, ezért amikor felengedjük, víz szabadul fel. Ezáltal a sajt szárazabb, omlósabb lesz. Az alacsony nedvességtartalmú kemény sajtok esetében ez nem okoz gondot, így bátran tehetjük őket a mélyhűtőbe. Azonban fel kell rá készülnünk, hogy nem ugyanazt az állagot kapjuk, mint a friss sajtok esetében. A kiengedett sajtot ezért aztán a legjobb főzéskor hasznosítani - tanácsolja a mindmegette.hu.
Tehát az alacsony nedvességtartalmú és magas zsírtartalmú kemény- és félkemény sajtok a legjobban fagyaszthatók, míg a lágysajtok, krémes sajtkészítmények fagyasztása nem ajánlott.
A legjobban fagyasztható sajtok:
Amiket nem ajánlott fagyasztani:
Csomagold a lefagyasztani kívánt egész sajtot sütőpapírba, majd fóliába, végül tedd bele egy mélyhűtőtasakba is! A lereszelt sajtot tedd mélyhűtőtasakba, és nyomd ki a levegőt belőle! Felszeletelt sajt esetében a szeletek közé tegyél sütőpapírt, majd az egészet tedd egy légmentesen záródó edénybe, vagy mélyhűtőtasakba! Fontos, hogy a felengedett sajtot nem szabad újra lefagyasztani! A felengedéshez előrelátónak kell lenned, mert egy fél kilós sajttömb kiolvasztása a hűtőben 7-8 órát vesz igénybe.