A szárítógép sem egy csodamasina, ha nem használjuk helyesen, előfordulhat, hogy a program végeztével is nedvesek maradnak a ruhák. Mutatjuk, mi a megoldás!
Soha ne pakoljuk tele a dobot ruhával, mert így a levegő nem tud megfelelően keringeni, emiatt a ruhák gyűröttek és nedvesek maradhatnak. A mosógéphez hasonlóan a szárítógépek kapacitását is száraz ruha mennyiségben számolják, így már a mosás elindításakor tudhatjuk, hogy mennyi ruhát teszünk majd a szárítógépbe.
Ha az összes ruhatípusnál ugyanazt a programot használjuk, nemcsak nedvesek maradhatnak, de megnyúlhatnak, vagy éppen összemehetnek a ruháink. Ezért fontos, hogy mindig válogassuk szét a textíliákat az anyaguk szerint. Ha már a mosáshoz így válogatunk, akár az egész töltetet egyszerre átrakhatjuk.
Ha különböző vastagságú ruhákat mosunk együtt, a szárítás előtt válogassuk szét az azonos, vagy hasonló vastagságú textileket. Erre azért van szükség, mert ha a gép azt érzékeli, hogy az egyik ruhadarab megszáradt, a program automatikusan leáll, ezzel megelőzve a túlszárítást.
Nem jó ötlet a nedves ruhák mellé félszáraz ruhákat is bedobni, mivel így a ruhák egy része nem szárad meg rendesen, míg más darabok túl lesznek szárítva. Ezt megelőzhetjük, ha az azonos típusú ruhadarabokat ugyanazon a fordulatszámon, és lehetőleg minél erősebben centrifugáljuk ki. A szárítógép ugyanis sokkal hatékonyabban dolgozik, ha nem csuromvizes ruhákkal van tele.
Ha szárítógépben szeretnénk szárítani a kimosott ruhákat, ne használjunk öblítőt. Az öblítő eltömítheti a szűrőket, ami akadályozhatja a levegő áramlását, ezáltal több időt vesz igénybe a szárítás. Ha ragaszkodunk a finom illathoz, helyettesítsük az öblítőt szárítógépbe tervezett illatkendővel.
Ne tegyük a ruhákat közvetlenül a mosógép dobjából a szárítóba. Gyakran előfordul, hogy a textilek összegabalyodnak mosás során, ami szintén ronthatja a szárítás minőségét. A megoldás az, hogy mielőtt a szárítóba tennénk, érdemes az összes ruhát kézzel kirázni.
Ezek még szintén segíthetnek:
Húzzuk össze az összes cipzárt, és kapcsoljuk be a gombokat, hogy ne akadjanak bele a többi holmiba. A nagyobb darabokat, például a farmereket és a kapucnis pulóvereket fordítsuk ki, így védjük a gombokat, nem mellesleg megelőzzük, hogy hamar kifakuljanak.
Ha egy étteremből hazaérve kellemetlen étel- vagy füstszagot érzünk a ruhánkon, ahelyett hogy rögtön bedobnánk a mosógépbe, indítsuk el a frissítő programot a szárítógépen. A szövetre fújt friss levegő segít eltávolítani a szagokat, és csökkenti a gyűrődést anélkül, hogy szükség lenne a ruhák kimosására.
Ha elegünk van a vasalásból, érdemes beszerezni egy szárítólabdát. Ezzel nem csak búcsút inthetünk a gyűrött ruháknak, de rövidebb idő alatt teljesen szárazzá varázsolhatjuk a ruhákat. Kiválóan működik tollkabátok és tollpárnák esetén is, mivel fellazítja a töltetet, így a bélés nem tapad össze.
Egy kiadós eső után elázott cipőt jó lenne pikk-pakk megszárítani, de sajnos a hő csökkenti a gumi rugalmasságát, tönkreteheti a párnázást és gyengítheti a ragasztó hatását. Ha mégis muszáj, akkor hideg levegős ciklusban, egy törölközőbe bebugyolálva dobjuk be, így az ütődéseket is tompíthatjuk.
Nem szükséges teljesen kiszárítani a ruhát, ha azt utána még vasalni fogjuk. Különösen az ingekhez és az ágyneműhöz praktikus a vasalásnedves funkció. Ezzel a módszerrel a még nedves ruhákat a vasaló melege teljesen megszárítja, és a gyűrődések is könnyebben kisimulnak.
A készülékben hagyott ruhák egy idő után kihűlnek, és ilyenkor könnyebben gyűrődnek. Emiatt lehetőleg minél hamarabb szedjük ki a dobból és összehajtogatva tegyük a szekrénybe. Ha már előre tudjuk, hogy nem lesz időnk erre, a gyűrődésmentes programon szárítsuk a ruhákat.
Nem tesz jót a gépnek, ha kevés ruha kerül a szárítógépbe. Ha azt látjuk, hogy egy-egy típusból nem sikerült teljes adagot összegyűjteni, tegyünk egy-két száraz törölközőt is a ruhák mellé. Kipróbálhatjuk a mix programot is, amivel kíméletesen száríthatjuk a pamut és a műszálas/szintetikus ruhákat, anélkül hogy kárt okoznánk a ruhadarabokban.
A kék emberek legendája - Cussy egy egyszerű könyvmoly, aki szokatlan kék bőrszíne miatt tűnik ki a tömegből. Ahhoz, hogy Cussy megszerettesse az olvasást a hegyek között élőkkel, meg kell küzdenie az előítéletekkel, amelyek egyidősek az Appalache-hegységgel, és a gyanakvással, amely olyan mély, mint az itteni völgyek. Kim Michele Richardson: A könyvlovas 4399 Ft, Könyvmolyképző Kiadó Kft.