Sok az ellentmondó vélemény a tésztafőzés témájában.
Sokan azt mondják, hogy olajat kell rakni a tésztafőzés során használt vízbe, hogy össze ne tapadjon egy masszává a végtermék. Vannak mások, akik bűnnek tartják az olaj használatát, mondván, hogy ezzel teljesen elrontjuk a tésztánkat. De vajon mi az igazság? A Mindmegette gasztro-blog szerint inkább az olajmentes tábornak lehet igaza. Lássuk, hogy miért!
Amikor egy csepp olajjal dúsítjuk a melegedő vizet, akkor később a lében egy olajréteg képződik, ami bevonja a tésztánkat, ezért nem tapadnak össze a szálai. Ha csak egy sima egyszerű olívaolajos tésztát készítettünk, akkor ez nem jelent nagy gondot, azonban ha már szószos fogást, például a magyarok kedvencét a bolognait készítjük, akkor csúszósság válhat a tészta, és ezért nem tapad rá megfelelően a feltét.
Van rá mód, hogy ne ragadjon össze a tészta, a szósz is tapadjon, de ne kelljen olajat sem használnunk. Ez pedig a következő:
Egész egyszerűen főzés közben gyakran keverd meg a tésztát. Ha hozzáadod a szószt, máris szétesnek a főzés közben esetleg kialakult „csomók”, és egyenletesen, bőven jut a mártásból az összes tésztára.
- árulta el a gaszto-blog.