A kutatás eredményét közel 75 ezer résztvevő vizsgálata után közölték.
Újabb rémisztő eredményt hozott egy alvási szokásokkal kapcsolatos kutatás, amit a stanfordi egyetem orvosi csapata készített. A kutatásban közel 75 ezer fő középkorú és annál idősebb brit vett részt. Arra voltak kíváncsiak, hogy a mentális egészségük hogyan alakul azoknak, akik későn alszanak és később kelnek azokhoz képest, akik korán fekszenek és ezért korábban is kelnek.
A résztvevők közül 19.065 fő reggeli típusúnak, 6.844 fő esti típusúnak, 47.979 fő pedig "köztesnek" állította magát. Volt köztük olyanok is, akik nem kelnek ébresztő órára, ugyanis jobban preferálják azt, amikor a testük jelzésére kelnek fel és akkor is alszanak el. A kutatók a jelentkezők alvási aktivitását és viselkedését összesen hét napon át vizsgálták. Az eredmények pedig azt mutatták, hogy nincs különbség azok egészsége között, akik esti baglyok vagy épp reggeli "verebek". A legjobb rutin az, amikor az ember a testét követi. A mentális egészség terén azonban már mást tükrözött a kutatás.
Azoknak a résztvevőknek a mentális egészsége volt csak "jó", akik a testükre hallgatva bújtak éjszaka ágyba és keltek reggel.
Az eredmények tiszták: a reggeli típusú emberek és azok, akik csak késő este fekszenek le könnyebben szenvednek mentális betegségektől, úgy depressziótól és szorongástól
- közölték majd azt tanácsolták, ezeknek megelőzéséért legkésőbb hajnali egy előtt már aludni kell – írja a UNILAD.