Orbán Viktor arcmását vélik felfedezni egyesek egy hatvankilenc éve készült szegedi freskón. Az első világháborúban elesett városiak emlékére avatták fel 1937-ben a városban a Hősök kapuját, amelynek átadásán Horthy Miklós kormányzó is jelen volt. Nem csoda, hiszen Aba-Novák Vilmos alkotásán, a boltív jobb oldalán maga Horthy is megjelenik, amint csatába vezeti katonáit. A bal oldalon viszont az egyik keresztet tartó főangyal arcán – ha nagyon figyelünk – Orbán Viktor jellegzetes arcvonásai, tekintete és frizurája tűnik fel.
A freskót a második világháború után lemeszelték. Politikai okokból először csak Horthyt, majd a teljes festményt eltüntették. A teljes restaurálás 1999– 2000 során fejeződött be, éppen az első Orbán-kormány alatt.
Orbánt nem először látják bele régi műalkotásokba. Francisco Pradilla Ortiz spanyol festő 1877-ben készült, Őrült Johanna című alkotásán a háttérben tűnik fel egy, a magyar kormányfőre hasonlító alak, mint a Szép Fülöp francia király koporsójánál gyászoló, aranylánccal ábrázolt nemes. Ráadásul egyes vélemények szerint a mellette álló, csípőre tett kezű férfiban nem mást, mint a miniszterelnök fiát, Orbán Gáspárt lehet felismerni. A kormányfő szigorú, szinte érzelemmentes tekintete könnyen azonosítható, de a fia arca inkább csak jellegzetes szájtartása révén ismerhető fel.
Abban már nincs csoda, hogy a kortárs magyar művészek közül egyre többen választják modellnek Orbánt. Jelenleg a két legismertebb festő, drMáriás és Tereskova festi meg legtöbbször a kormányfőt. Utóbbi alkotásaiból még Orbán felesége, Lévai Anikó is vásárolt.