Egy kansasi család tavaly augusztusban elvesztette egyik legféltettebb kincsét, a gyermeküket. Caleb Thomas Schwab akkor hunyt el, amikor édesanyjával, édesapjával és testvéreivel meglátogatta a vízi élményparkot és felült két nő kíséretében Verruckt nevű vízi csúszdára, amelyen nem sokkal később életét vesztette. A csónakjuk ugyanis kiesett, és így az élettel összeegyeztethetetlen nyaki sérüléseket szerzett. Útitársa csak könnyebben sérültek meg.
Caleb, Scott Schwab fia volt, aki egy helyi republikánus képviselő. A fiú halálát követően azonnal bezárták a parkot és a vizsgálat végig ki sem nyitották. A Verruckt pedig úgy tűnik, végleg leállt. A 17 emeletnyi magas csúszdáról azóta sem csúszott le senki 95-110 kilométeres óránkénti sebességgel. A család az élménypark üzemeltetőjétől 20 millió dollár kártérítést kapott. Caleb Thomas élete számszerűsítve ennyit ért - írja az ausztrál Yahoo.
A csúszdát 2014 júliusától lehetett használni, bár több hónapos késéssel adták át, balesetet korábban senki nem szenvedett rajta. A fiú halálát követően jelentősen szigorítottak a jogszabályokon, amelynek következtében a halált okozó csúszda is lebontásra kerül.
Magyarországon nincs értéke az emberéletnek
Csupán pár millió forint jár a mostani állás szerint azoknak a szülőknek és családtagoknak, akik elveszítették szerettüket a január 20-i, veronai buszbalesetben. A busz felelősségbiztosítója 1,8 milliárd forintig áll helyt minden kárért a magyar jog szerint. Az olasz jogszabályok szerint pedig 1,5 milliárd forintig állna helyt. Utóbbi azért lenne kedvezőbb a családoknak, mert a magyar bírói és kárrendezési gyakorlat nagyon alacsonyan tartja a sérelemdíj összegét, szülőnként valahol 5–8 millió forint között lenne a kifizetendő összeg. Az olasz jogrendszer alapján azonban 50-120 millió forint közötti összeg járna az elhunytak után, ám ez a verzió a busztársaságra nézve kedvezőtlen, mert a keretösszeg fölötti károkat nekikk kellene fizetniük – mondta el korábban lapunknak Dr. Újvári Zoltán ügyvéd, aki több szülőt képvisel az ügyben.