<p>Lakók kérik több helyen: fizessenek a parkolásért a környékükön az „idegen” autósok. Ennek nyomán most sok helyen kell perkálniuk az odatévedt sofőröknek. De biztos, hogy ez a legjobb megoldás? </p>
Vannak olyan helyek, ahol az eddig megszokottakhoz képest dupla annyit kell fizetni óránként. Ilyen például a 3062-es zóna (VI. kerület, a Hunyadi tér és a környező utcák) illetve a 3063-as zóna (VI. kerület, Aradi utca és környéke), így a megszokott 175 helyett 350 forintot kell fizetnünk hatvan percért. Vannak azonban olyan parkolók, ahol eddig ingyenesen hagyhattuk az autót, azonban már ott is fizetni kell. Ősztől már a zuglói Ötvenhatosok terénél található P+R parkoló is fizetős lett, amely 350 forintot jelent óránként.
Óbudán az önkormányzat területének mindkét fizetős övezetében drágul a parkolás. A 175 forintos utcákban 265 forintra emelkedik a díj, ahol pedig eddig 265 forint volt a tarifa, ott 350 forint lesz óránként. Kaszásdűlő korábban ingyenes területén pedig új övezetet jelölnek ki, 175 forintos tarifával. Budapesten egyébként a legtöbbet még mindig az Állatkert környékén kérnek el, ott 525 forint is lehet egy óra.
A XIII. kerületben január 2-ától fizetőssé vált a parkolás a Rákos-patak–Tatai utca–Kámfor utca–Gyöngyösi utca–Reitter Ferenc utca–Göncöl utca által határolt területen. Az észak-pesti városrészben a Szent István körúttól felfelé a Róbert Károly körúton át, egészen a megye hatáig tartó területen a díjak 175-től 440 forintig húzódnak. Új helyeket tesznek fizetőssé a XI. kerületben is.
Az új szabályozások miatt az autósok inkább a fizetős zónán kívül keresnek helyet, azonban ezzel megkeserítik az ottélők életét. Előfordul, hogy nem találnak parkolót a saját lakásuk környékén az ottélők, így kénytelenek messzebb letenni az személyautóikat. Zuglóban december végén a képviselő-testület egy kérvényt nyújtott be arról, hogy mely területeket helyezzenek még a fizetős zónák közé.
Jó hír, hogy januártól bíróságon támadható akár egy fizetős parkolási zóna kijelölése, fontos azonban, hogy mindig bizonyítani kell azt az állítást, hogy az új szabály nem megfelelő az embereknek. Például egy fizetőparkoló-zóna kijelölésének megtámadásakor igazolni kell, hogy az célszerűtlen vagy szakszerűtlen volt, amihez adott esetben igazságügyi szakértőre lehet szükség.
Győr - Ingyenes és fizetős parkolási lehetőségek is akadnak Győrben. A Petőfi híd alatt, az ártérben 160 parkolóhely várja ingyen az autósokat, emellett a Dunakapu mélygarázs az év minden napján, több szinten áll rendelkezésre, ám ez már fizetős. A Tarcsay piac parkolójában is díj ellenében tehetjük le a járművet.
Szombathely - A díjövezetek a városközpontnak az Éhen Gyula tér–Horváth Boldizsár körút–Perint-patak–Mátyás király utca–Vak Bottyán utcák által határolt területére, továbbá a Vásárcsarnokra és környékére terjednek ki, azonban a tarifák eltérőek.
Székesfehérvár - Parkolóautomaták helyett SMS-t kell küldeni egy megadott telefonszámra a jármű rendszámával, majd a parkolás végén a STOP szót kell ugyanerre a számra elküldeni a számlálás leállítására. A legdrágább 340 forint, míg a legolcsóbb parkolóhely 110 forint óránként
Szeged - 2017. júniusában vezették be a parkolási szabályzatot, amely azóta is él. Eszerint a sárga zónában 220 forint, a zöld zónában pedig 480 forintot kell fizetnünk hatvan percért. A parkolási zóna a Nagykörúttól (amely több szakaszra bontható) egészen a Tisza partjáig él.