A Magyar Idők Orbán Viktor évértékelő beszédéről közölt információkat. A lap azt írja, hogy a miniszterelnök február 10-én a Várkert Bazárban tartja meg az 1999-ben meghonosított eseményt. A téma többek között a családok támogatása érdekében hozott újabb lépéscsomag lesz, de várhatóan szó lesz a migrációról és az EP-választási kampányról is.
A miniszterelnök február 10-én, várhatóan a Várkert Bazárban tartja évértékelő beszédét, ahol ismerteti a kormány legújabb családtámogatási döntéseit, és az európai parlamenti választás tétjéről is beszélni fog – írja a Magyar Időkre hivatkozva az Origo.
Ez azt jelenti, hogy idén hamarabb lesz az esemény, mint tavaly volt, amelynek helyszíne jó eséllyel a Várkert Bazár lesz.
Ez lesz Orbán Viktor 21. évértékelője.
A korai időpont oka, hogy a kormánypártok az évértékelőt követő héten rendezik szokásos kihelyezett frakcióülésüket, az Országgyűlés tavaszi ülésszakát megelőzően.
Tavaly a képviselőcsoportok tanácskozása megelőzte Orbán Viktor évértékelőjét, most viszont olyan fontos bejelentések várhatóka február 10-i kormányfői beszédben, amelyek feladatot rónak majd a frakciókra a törvényhozásban– írja a lap.
A kormánypártok kihelyezett, összevont frakcióülését információink szerint február 13–14-én tartják meg, az Országgyűlés tavaszi ülésszaka pedig a következő hétfőn, február 18-án kezdődik.
A kihelyezett frakcióülés február 13-án este Orbán Viktor miniszterelnök zárt ajtók mögötti értékelőjével indul.
Milyen bejelentésre lehet számítani?
A miniszterelnök a csütörtöki Kormányinfón azt mondta, hogy ismertetni a családok védelméről szóló, tavaly november–decemberi nemzeti konzultáció kapcsán meghozott kormányzati intézkedéseket.
A Nemzeti Konzultációban 1,38 millió kérdőívet küldtek vissza.
A miniszterelnök az európai parlamenti választás tétjéről is beszélni fog. Orbán Viktor a Kormányinfón úgy fogalmazott:Magyarország célja, hogy az EU minden intézményrendszerén belül, minden intézményben kerüljenek többségbe a bevándorlásellenes erők, az EP-ben, utána az Európai Bizottságban, majd a nemzeti parlamenti választások eredményeként az Európai Tanácsban is.A kormány által belső használatra készíttetett decemberi közvélemény-kutatási adatok szerinta magyar választópolgárok 52 százaléka a bevándorlást tartja a legfontosabb kérdésnek. A törvényalkotási programban ezenkívül többek közt szerepel az egyes rendészeti és migrációs törvények jogharmonizációs és egyéb célú módosítása, a közigazgatási bíróságok felállításához kapcsolódó törvényi előírások módosítása, valamint a Magyarország 2020. évi központi költségvetésének megalapozásához szükséges döntések.