Dráma

A szocialista időszak egy megható szerelmi drámáját mutatja be Az énekesnő című tévéfilm

Létrehozva: 2022.02.28.

Banovits Vivianne egy énekesnőt alakít a filmben, akitől a rendszer elszakította focista szerelmét.

Az énekesnő című tévéfilm több, mint egy szerelmi történet. Vitézy László rendezésében láthatjuk a kommunista diktatúra működésének a lenyomatát, amikor egy koncepciós perben a hatalmi gépezet kötél általi halára ítélhetett egy válogatott labdarúgót. A film két főszereplője Bánovits Vivianne és Herczegh Péter, de olyan nevek is szerepelnek, mint Tóth Ildikó, Szarvas József, és Pindroch Csaba. 

Érzelmek és traumák

-Eszméletlen érzelmekről beszélünk és traumákról. Olyan dolgokról, amiket  az én generációm fel sem tud fogni, hogy milyen szituációkba kerülhetett egy szerelmespár ebben az időszakban. Szerintem történelmileg is fontos erről beszélni, de közben nem lehet elfelejteni az érzelmi részét, amin ez a két ember keresztülment annak idején- mesélte a Metropolnak Banovits Vivianne, aki az énekesnőt alakítja a filmben. 

Fotó: Dombóvári Tamás / dt media

"Tudom ez most szörnyű, de el kell képzelnem" 

-Nekem van egy férjem, akit az életemnél jobban szeretek, szóval ilyenkor, mikor eljátszok egy szerepet, megpróbálom elképzelni, hogyha -tudom ez most szörnyű, de el kell képzelnem-, hogyha ez velem történne meg, akkor ez mennyire fájna és mennyire nehéz lenne. És én ebből táplálkozom az alakításaim során. Számomra színészként hatalmas kihívás és elég megterhelő volt lelkileg ezt a forgatást végigcsinálni -mondta Vivianne.

A szerelemért mindent

-Én is egy nagyon szerelmes lány vagyok és a szerelmemért minden áron mindent megpróbálnék megtenni és megvédeni. Ez szerintem is nagyon fontos dolog, ebben egyezünk a karakteremmel- árulta el a Metropolnak a színésznő.

Fotó: Dombóvári Tamás / dt media


Ez a film az „elmaradt nürnbergi per” helyett készült

Az énekesnő című tévéfilm Szűcs Sándor labdarúgó és Kovács Erzsi énekesnő  tragikus történetének állít emléket. A művésznő és a futballista az ’50-es években küzdött a boldogságért, de szerelmük a politikai hatalom játszmájának eszközévé vált. Kapcsolatuk nem felelt meg a "szocialista erkölcsnek", mivel mindketten házasok voltak, így megpróbáltak disszidálni, hogy mégis csak együtt lehessenek. Tervük azonban nem sikerült, ugyanis a labdarúgó elleni koncepciós pert megfélemlítésre használta a kommunista rendszer. A film nem tekinthető életrajzi alkotásnak, mivel a történetben számos fikciós szál is fut. A szerelemi történet mellett hű korrajzot is ad a szocialista időkről.
 

-Úgy is fogalmazhatok, hogy ez a film az „elmaradt nürnbergi per” helyett készült. Alkotóként minden történet érdekel, ami emberi és itt egy olyan drámára találtam, amelyen keresztül meg lehet fogni a létező szocializmus szörnyűségét, mert átélhető, átérezhető-fejtette ki Vitézy László Az énekesnő rendezője.


 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek