Fanni korában kétszer is a halál torkából tért vissza, s a szörnyű betegség életre szóló jegyeket hagyott a testén. A fiatal lány szerint végre értelmet nyert a sok évnyi szenvedés, hiszen az általa alkalmazott terápián keresztül autista gyerekek őrangyala lett.
Fanni gyermekkorában kétszer is farkasszemet nézett a halállal, ám csodával határos módon, felépült. A 27 éves nő már kisgyermekkora óta arról álmodott, hogy beteg gyerekeknek segít majd, így összerakott egy terápiás programot, melyben ötvözi a festést a gyermekjógát és a terápiás kutyák adta békés közeget.
A terápiás program, amit alkalmazok, autista gyerekeknek ad lehetőséget a stresszkezelésre, hisz ez már kis korban nagyon fontos számukra
— kezd bele történetébe Fanni, aki hangsúlyozza, a program kiegészítő terápia, ami támogatja a fejlesztést de nem helyettesíti azt.
A terápia segít abban, hogy a gyerek kiegyensúlyozottabb legyen, ami kihat az élete minden területére
— magyarázza a fiatal nő, aki 8 éve foglalkozik gyerekekkel és 2 éve fektette le a Saffy D A Y program alapjait. Fanni kisgyermekkorában kétszer is járt a halál kapujában, s csodás felépülése után elhatározta, hogy olyan gyerekeken segít, akik hasonló nehézségekkel küzdenek meg.
Kétszer is rákos voltam és úgy volt, hogy lekapcsolják a gépeket. A szüleimet búcsúzni hívták be
— idézi fel Fanni a sokszor hallott szomorú történetet, aminek a végkimenetele maga volt a csoda, hiszen a törékeny gyermek az utolsó pillanatban kezdte el a gyógyulás jeleit produkálni.
— Hiába vett körül szerető család, a démonjaimmal egyedül kellett megküzdenem:
a poszttraumás stresszel, szorongással, a mindennapos halálfélelemmel
— vall szörnyű érzéseiről a fiatal nő, aki a terápiával nem csak autista gyerekeken tud segíteni. Fanninak neuroblasztómája volt, ami egy több szervet is érintő rosszindulatú megbetegedés. Fanni gyerekként rengeteg kemoterápián és több műtéten is átesett.
— Hatalmas vágások vannak a testemen, ami engem mindig megkülönböztetett a többiektől.
Ha pántos ruhában voltam, a többi gyerek láthatta, a hátamon lévő hatalmas vágást
— eleveníti fel az emlékeket Fanni, akinek rengeteg munkája van abban, hogy mára lelkileg egészséges emberként élheti mindennapjait.
A testemnek csak a bal oldala tud kimelegedni, ami azt jelenti, hogy intenzív mozgás során a testem egyik fele vörös, a másik pedig hófehér. Sokáig szenvedtem emiatt és szégyelltem, nem mertem többek között beállni tesi órára
— vallja Fanni, aki épp ezért könnyen tud azonosulni azokkal, akiknek valamilyen nehézsége van.
Az orvosok szerint a műtétek során egy ideg sérülhetett meg, s ez okozta Fanni felemásságát. Fanni ma már büszke ezekre a jegyeke, hiszen a túlélésének nyomai. A fiatal nő úgy hiszi, a gyerekekkel kölcsönösen gyógyítják egymást.
Engem borzasztóan feltölt a gyerekek szeretete. Együtt örülök a kicsikkel és a hálás szülőkkel, ám sokkal több a nehézség, mint a szép pillanat
— meséli Fanni, aki elárulja, vannak olyan gyerekek, akiknek napi szintű dühkitörésekkel kell szembenézniük.
Előfordul, hogy megtámadnak, vagy magukat akarják bántani, engem az utóbbi visel meg
— meséli Fanni, akit több gyermek az éjszaka közepén is riaszthat, ha az ő nyugtató szavaira van szüksége. Az autizmus nem betegség, hanem egy állapot, amiből nem lehet kigyógyulni.
— Az autizmus spektrumzavar rendkívül egyedi, éppen ezért diagnózist csak szakember állíthat fel. Minden esetben tünetegyüttesről beszélünk,
így nem szabad megijedni, ha bármelyik tünet igaz ránk vagy a gyerekünkre
— tisztázza Fanni, aki családjával egyre könnyebben beszél már a múltról.
Ma már úgy hisszük, végre értelmet nyert az a sok szenvedés, amin átmentünk
— zárja Fanni, akitől egyetemek és főiskolák is elkérik az általa alkalmazott terápiát, hogy beillesszék tananyagukba. A végtelenül önzetlen nő abban bízik, hogy edukációja sokakhoz eljut, így változik az autisták megítélése és sokkal elfogadóbb környezet veszi majd körül azokat, akik valami miatt eltérnek az átlagostól.