Fontos bejelentéseket tett Kocsis Máté.
Nagyon fontos sajtótájékoztatót tartott ma Kocsis Máté, aki Varga Judit és Novák Katalin lemondása után az ő utódaikat jelentette be. Kiderül tehát, hogy kit javasolnak EP-listavezetőnek és államfőnek.
Sulyok Tamást javasolja a Fidesz elnöksége az államfőnek - mondta Kocsis Máté. Február 26-án dönt az Országgyűlés a korábbi államfő lemondásáról. A jelölés folyamat attól is függ, hogy az ellenzéki pártok állítanak-e jelöltet, és annak fényében lehet majd a választás időpontja - tette hozzá. Amennyiben a parlament kétharmados többséggel támogatja a kormánypárt jelöltjét, úgy a jelenleg az Alkotmánybíróság elnöki posztját ellátó jogász költözhet a Sándor-palotába. Mivel a Fidesz–KDNP kétharmados többséggel kormányoz, így biztosra vehető az új államfő személye.
Deutsch Tamást jelöli a Fidesz az Európai Parlament listavezetőjének. Emellett Kocsis Máté két ellenzéki politikust is felszólított a távozásra: Varjú Lászlót testi sértés miatt bűnösnek mondták ki, éppen ezért szerinte azonnal távoznia kell a közéletből. Ugyanez a helyzet Fekete-Győr Andrással, akit szintén elítélt a bíróság.
A gyermekvédelmi törvénnyel kapcsolatban is bejelentéseket tett a Kocsis Máté. Emlékezteti a lakosokat, hogy évekkel ezelőtt a baloldal nem szavazta meg a pedofiltörvényt, ettől függetlenül a Fidesz KDNP tervezi a második gyermekvédelmi csomagot elfogadni. Nincs azonban még minden kérdésben döntés, de az alábbiak biztosan terítékre kerülnek:
Egy életen át nyomot fog hagyni valakin az, ha ilyen bűncselekményt követ el.
Az is kiderült, hogy a KDNP is maximálisan támogatja Sulyok Tamás személyét. Simicskó István azt is elmondta, hogy a üdvözlik Ulf Kristersson svéd kormányfő látogatását, emellett ők is szorgalmazzák a pedofiltörvény szigorítását.
Sulyok Tamás 1980-ban a szegedi József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi karán szerzett jogi diplomát. A Csongrád Megyei Bíróságon bírósági fogalmazóként kezdte pályafutását, jogi szakvizsgájának abszolválása után 1991-ig jogtanácsosként dolgozott, alkotmánybírónak választásáig ügyvédként tevékenykedett.
2000-től 2014-ig osztrák tiszteletbeli konzulként dolgozott, 2014 szeptemberében lett az Alkotmánybíróság tagja, 2015 áprilisától a testület elnökhelyettese. Az Országgyűlés 2016 novemberében az Alkotmánybíróság elnökévé választotta - írja a Ripost.