Kiskunhalason még az az utcán is erről beszélnek. A Bors információ szerint a hétvégén két közismert orvost – egy férfit és egy nőt - tartóztattak le a rendőrök, mivel a városi kórház műtőjében, a kórház felszerelését törvénytelenül használva operáltak át férfiakat nővé vagy nőket férfivá.
A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a két doktort kötelességszegéssel elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói január 29-én a kiskunhalasi kórházban és egy magánrendelőben fogták el azt a két orvost. Az adatok szerint 2022-től egy urológus doktornő a magánrendelőjében sebészeti, jellemzően nemátalakító műtétet, kezelést és egyéb vizsgálatokat vállalt el. A nemátalakító – és az ehhez kapcsolódó – műtétekért a gyanú szerint 600 ezer és 1 millió forint közötti összeget kért.
Miután magánrendelése mellett a kórházban is dolgozott, a műtéti beavatkozásokat ott végezte el egy másik orvossal közösen, a munkaidejükön kívül. Mindehhez az egészségügyi intézmény infrastruktúráját használták, és közfinanszírozott ellátás keretében hajtották végre a beavatkozásokat. Az operációkat követően a betegek kórházi ellátásban részesültek. A nyomozók házkutatást tartottak az érintettek lakásán, a kórházban és a rendelőben is, amely során orvosi dokumentációkat és a pénzmozgásokról készült iratokat foglaltak le.
A Bors információi szerint az egyik letartóztatott a kiskunhalasi kórház urológusnője, aki a Facebookon, igaz kissé álcázott módon évek óta hirdette „transgender” szolgáltatásait.
Beleértve bizonyos sebészeti beavatkozásokat is. Ezt a képet is a letartóztatott doktornő Facebook oldalán találtuk.
Mivel a doktornőnek a Bors információi szerint urológus a szakképesítése így sebészt kellett találnia a felkínált beavatkozásokhoz. A másik letartóztatott a Bors információi szerint a kiskunhalasi kórház vezető sebésze.
Ráadásul a magánrendelésen nem rendelkeztek műtéti kapacitással, műtővel, megfelelő eszközökkel. Ezért a nemváltó műtétekhez a kiskunhalasi kórház berendezéseit, infrastruktúráját használták, és a közfinanszírozott ellátás keretében, magyarán a TB terhére hajtották végre a beavatkozásokat. Az operációkat követően a „magánbetegek” kórházi ellátásban részesültek, miközben a magánrendelés keretében . A Bors információ szerint a műtétekért 600.000 és 1.000.000 forint közötti összeget fizettek.
A Bors úgy tudja, hogy az illegálisan nemátalakító műtéteket végző orvosokat az illetékes bíróság egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezte. Az indoklás szerint erre azért volt szükség mert fennáll a bizonyítás megnehezítésének, illetve megakadályozásának veszélye.