Bizonyára sokan vágynak arra, hogy igazán mély benyomást tegyenek a másikban, illetve vélhetően legalább ugyanennyien szeretnének egy igazi világsztár közelébe férkőzni, még ha csak egyetlen percre is. Kászonyi Dánielnek, azaz művésznevén Daniel Casonénak sikerült kombinálnia a két álmot: a tetováló művészként dolgozó férfinek számos nemzetközi híresség bőrére sikerült életre szóló emlékeket varrnia.
Habár az Egyesült Királyságban szerezte meg 17 éves gyakorlatát és persze az azzal járó hírnevet,, idegenbe szakadt hazánk fia nem is lehetne magyarabb: mint mondja, Kászonyiként az 1700-as, míg Rajcsányi névre hallgató édesanyja révén
egészen az 1100-as évekig képes visszavezetni családfáját.
A mindig is fantasztikusan ügyes rajzokat készítő 38 éves Dániel a képzőművészeti főiskola kiugrott hallgatójaként próbált szerencsét a ködös Angliában, éppen az ezredfordulón. Tetoválógépét már itthonról vitte magával: mivel egy barátja tisztában volt vele, milyen mívesek munkái, felajánlotta neki, hogy ha varr rá valamit, neki adja a készülékét – így is lett.
Hősünk Londonban bérelt lakást, melynek mélyén karrierje is kezdett szárnyra kapni, igaz, első kuncsaftjai kivétel nélkül utcagyerekek voltak.
Drogdílerek, késelők, tolvajok, prostik: az éjszaka krémje keresett fel, köztük járt a hírem szájról-szájra
– emlékszik vissza a kezdetekre a szívbajosnak korántsem mondható művész, aki ezzel párhuzamosan kocsimosással tartotta el magát.
Máshogy nem is lehet: mivel a tetováló és a magát tetováltatni vágyó személy közötti viszony alapvetően egy bizalmi kapcsolat,
az igényes munkát kutató kliensek egymás tetkóit látva kérnek beajánlást az adott szakemberhez.
Mikor Casonénak már elég munkája volt ahhoz, hogy ne legyen ideje autókat csutakolni, örömmel hagyta ott a mosót.
Azóta pedig kizárólag „koszol”, vagyis nem eltünteti a foltokat, hanem csak halmozza őket meglehetősen illusztris vendégkörének bőrén. Első igazi hírességként a klasszikus felállású Sugababes nevű lányegyüttes egyik tagját, Mutya Buenát tarkította ki – innentől kezdve pedig csak egyre nagyobb nevek jöttek.
Focisták, énekesek, modellek, influenszerek keresik fel a világ minden tájáról, és ha úgy adódik, nem csak ő „dolgozza meg” őket:
Kate Moss és Rita Ora például annyira elégedett volt a Kászonyi által készített művekkel, hogy a két sztár személyesen szignózta a férfi bőrét,
vagyis tetoválta aláírását a művész karjára.
Posted by Daniel Artwin Casone on Sunday, August 10, 2014
És akkor íme még néhány név a teljesség igénye nélkül: List, Angela Simmons, Mark Morrison, Shola Ama, Raheem Sterling, Jaden Sancho, Reiss Nelson, Reiss Oxford, Joe Willock, Sirach Charles (Angel), Kkoke, Sadie Frost, Chris King - mindannyian ültek, álltak, illetve feküdtek már a mester berregő gépe alatt.
Természetesen hazánkban is akadnak olyanok, akik egy, vagy akár több Casonét tudhatnak magukon: ilyen például Debreceni Zita, Szalontai Szilvia, Rico és Miss Mood, de Árpa Attila is. Apropó magyarok: bár kevesen tudják, nem mehetünk el a tény mellett, miszerint a hazai nevek legnagyobbja, a manapság már szintén külföldön is foglalkoztatott Bercsényi Balázs sem mástól tanulta el a szakma fortélyait.
Posted by Daniel Artwin Casone on Tuesday, August 1, 2017
Habár szívesen dolgozik itthon, a nemrégiben hazatelepült Dániel is pénzből él, ezért a napokban új stúdiót nyitott a brit fővárosban, ahol ingázóként vállal munkát minden hónap első és utolsó hetében.
ODAKINN NEMCSAK A PIAC NAGYOBB, DE AZ EMBEREK IS TEHETŐSEBBEK: míg Magyarországon 300 ezer forintot is fogcsikorgatva fizetnek ki egy egész alkart befedő tetoválásért, addig Angliában 1 millió felett is kérhetek érte
– magyarázta a művész, akinek nevét remélhetőleg egyre többen ismerik majd a jövőben határainkon belül is, ám hogy miről is gondolt konkrétan a nem mellesleg egypetéjű ikerként alkotó férfi, az egyelőre maradjon titok.