„Tudjátok, mi a hosszú, boldog házasság titka? Pénz és hatalom!” – hangoztatta számtalanszor Janet Bouvier a két lányának. Persze az asszony akkor még nem tudhatta, hogy az idősebbik lányból a világ talán leghíresebb asszonya lesz, Jackie Kennedy, majd Jackie Onassis néven. Neki akkor csak az volt a fontos, hogy lányai megjegyezzék: milliárdosnál szegényebb férfival nem érdemes kezdeni.
Jakcie és Lee pedig remek diáknak bizonyult. A neves életrajzíró, J. Randy Taraborelli most megjelenő könyve szerint a Bouvier lányok élete mindvégig a pénz és a hatalom bűvkörében telt, bár nem feltétlenül boldogan. Jackie és három évvel fiatalabb húga a haláláig vetélkedett egymással, testvéri kapcsolatuk fő hajtóereje nem a szeretet, hanem a féltékenység volt. Gazdag férfi keresőben gyakorta fordultak meg ugyanannak a milliárdos jelöltnek az ágyában, de hiába cserélgették a szeretőket, anyjuk, Janet sorra vétózta meg házassági terveiket. Az első szerelem, amire áldását adta, Jackie és John F. Kennedy között szövődött. A Bouvier lányok anyja elégedett volt, sokkal inkább, mint mikor Jackie 21 évesen egy mindössze pár millió dolláros éves fizetéssel bíró fiatalembernek adta oda a szüzességét a New York-i Plaza Hotel liftjében.
Aki elégedetlen volt Jackie eljegyzésével, az a húga, Lee volt, aki úgy érezte, sosem lesz képes túltenni nővérén, az Egyesült Államok First Ladyjén. A maga módján állt tehát bosszút, egyszerűen elcsábította a hűtlenkedésre amúgy is hajlamos sógorát.
– Lee maga vallotta be többször, hogy egy, a Kennedy-éknél tett családi látogatás során mászott be John ágyába, aki nem utasította el a közeledését – írja Taraborelli. – Lee még a hálószoba ajtaját is nyitva hagyta, hadd hallja mindenki a szeretkezés hangjait. Hogy ez a történet minden részletében igaz-e, azt nem tudom, de nagyon is jellemző a Bouvier-lányok kapcsolatára.
A kegyelemdöfést azonban nem a Kennedy-vel folytatott affér adta meg a testvéri viszonynak. Egy évvel az elnök elleni merénylet előtt ismerte meg Lee a görög hajómágnást, Aristoteles Onassis-t, akinek sármja, és elképesztő vagyona azonnal levette a lábáról. Onassis király volt, ami azért több, mint egy elnök, végre egy esély, hogy lekörözze irigyelt nővérét. Lee annyira biztos volt a dolgában, hogy végzetes hibát követett el: bemutatta Jackie-t Onassisnak. Jackie pedig elbűvölte a mágnást. Onassis volt az első, aki vigasztalni akarta a Kennedy-merénylet után Jackie-t, s bár az özvegy előbb egy építész karjaiban keresett vigaszt, végül megadta magát Onassis milliárdjainak, miután építész kedvesét anyagilag tönkretette.
Lee sosem bocsátotta meg nővérének, hogy elszerette tőle a királyát, s bár a hatvannégy évesen, rákban haldokló Jackie halálos ágyán azt mondta neki, szereti őt, ezt nyilván megbánta később, mikor megtudta, hogy milliárdos vagyonából egy centet sem hagyott rá.