Akár itthon, akár egy trópusi vagy mediterrán országban nyaral, mindenhol számíthat csípésekre. Ezt okozhatja szúnyog, bögöly, pók, kullancs, a tengerben medúza, tengeri sün. Kullancs és szúnyog ellen nagyon hasznosak a rovarriasztó sprayek, de ha mégis megtörténik a baj, akkor a csípés helynek ápolásáról, a viszketés csillapításáról érdemes jó előre gondolni.
Ilyen „balesetekre” növényeknél is lehet számítani. A parlagfű nem csak szénanáthát, de leveleinek illóolajával érintkezve allergiát is okozhat. A bogáncs tüskéi, a napraforgó leveleinek „szőrei”, és a gyermekláncfű taraxinsav tartalma szintén okozhat hasonló panaszokat. Lehet, hogy ezek nem tűnnek veszélyesnek, de a napokig tartó vakarózás rendkívül kellemetlen, ezért fontos, hogy vigyünk magunkkal ANTIVAKARINT bőrnyugtató, a fájdalmas viszketés csillapítására, megszüntetésére szolgáló krémet..
Az ANTIVAKARIN krém alkalmazása:
A csípést és környékét a kiütések megjelenése után a legrövidebb időn belül krémezze be alaposan. Ha a viszkető érzés visszatérne, ismételje meg.
A kezelés hatása:
A viszkető, kellemetlen érzés 10-20 másodpercen belül enyhül, majd megszűnik. Megelőzhető, hogy a csípés helyén feszülő duzzanat alakuljon ki, A csípés helyén mérsékeli, illetve megszünteti a viszkető érzés napszakonként ismétlődő kiújulását és ezzel megelőzhető a „vakart” sebek kialakulása. A krém gyógynövény komponensei elősegítik a hámosodást és a sebgyógyulást, ezért a krém alkalmas a már hámsérült, elvakart csípések kezelésére is.