PR Cikkek

Fontos dolgok, amit céges hitelfelvétel előtt tudni érdemes (x)

Címkék
hitel

Bors

Létrehozva: 2019.07.01.

Pörög a vállalati hitelezés Magyarországon, a tapasztalatlanságunk viszont fejtörést okozhat. Akár forgóeszköz-, vagy termelőeszköz beszerzésre, akár ingatlanfejlesztésre fordítanánk a hitelt, a külső forrás határidőre történő biztosítása kritikus jelentőséggel bír. Beruházáshoz kapcsolódó vállalati hitelfelvétel esetén több szempontot figyelembe kell vennünk és néhány apróságra is oda kell figyelnünk, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket.

Vállalkozóként kénytelenek vagyunk fizetési határidőket vállalni, a részben hitelből megvalósításra kerülő beruházások esetén azonban a vállalt fizetési határidő teljesítése kapcsán a hitelezőtől (is) függünk. Szerencsétlen esetben a hitelfolyósítás tervezett határidejének esetleges megcsúszása esetén eleshetünk egy számunkra előnyös szerződéstől, sőt foglalót is veszíthetünk. Ha a beruházást késve tudjuk elvégezni, ekkor pedig nem csupán profitkieséssel kell számolnunk, hanem a kivitelezési díjak emelkedésével is.

A vállalt fizetési határidőhöz képesti késedelmes teljesítés esetén kegyvesztetté is válhatunk a partnereink szemében.

Egy biztos, a fejlesztésre szánt hitelkeretet nem éri meg önhibánkból „elveszíteni”…

Némi körültekintéssel azonban sokat javíthatunk az esélyeinken, ehhez csupán néhány dologgal kell tisztában lennünk, amelyek az első hiteligénylés során nem feltétlenül triviálisak. A továbbiakban összegyűjtöttük, hogyan javíthatjuk az esélyeinket a vállalati hiteligénylések során.

Az első és legfontosabb, amit megtehetünk a sikeres hiteligénylés érdekében, hogy alaposan tájékozódunk a piacon elérhető hitelkonstrukciókról, azok igénybevételi feltételeiről, elvárt saját erő mértékéről, kondícióiról (a fizetendő kamat-és egyéb díjtétekről), a szükséges biztosítéki háttérről és a hitel törlesztésének várható ütemezéséről, az esetleges egyéb, a finanszírozó által előírt egyéb feltételekről. Fontos, hogy az egyes elérhető hitelkonstrukciók feltételrendszerét együttesen vizsgálva hozzunk döntést arra vonatkozóan, hogy vállalkozásunk számára melyik lesz a legoptimálisabb.

Léteznek állami támogatással rendelkező hitelek, amelyek esetében kiváló kondíciókat találunk; a Széchenyi Kártya Programba tartozó konstrukciók akár 100 milliós hitellehetőséget biztosítanak a hazai kis- és középvállalkozások számára és egyúttal kamat-és kezességi díjtámogatás is kapcsolódik hozzájuk.

Cégként és tulajdonosként is számos feltételnek kell megfelelnünk, ha vállalkozói hitelt szeretnénk igénybe venni.

A legtöbb vállalkozói beruházási hitel esetén önerőre van szükség. Vegyük számba, mekkora önerővel rendelkezünk, és mekkora hitelösszegre van szükségünk a céljaink elérése érdekében. Elengedhetetlen, hogy a hitel teljes futamidejére átgondolt üzleti tervet készítsünk. Elengedhetetlen, hogy az üzleti tervünk alapján a futamidő egyes éveiben képződő eredményünk fedezni tudja a hitel(eink) éves tőketörlesztő részleteit és a hitel kapcsán fizetendő kamatot, egyéb költségeket ne felejtsük el beállítani az üzleti tervbe.

Fontos tudnunk, hogy a vállalkozói hitelek átfutási ideje akár több hét is lehet, sőt, akár két-három hónapot is igénybe vehet, azaz a szükséges dokumentáció átadásától számítva ennyi időre lehet szükség, míg megtörténik a folyósítás. Minden vállalkozó jól tudja, hogy kéthavi csúszás akár a terveinket is dugába döntheti, ezért fontos, hogy jó előre tervezzünk.

Mindig legyen B-tervünk! Sajnos előfordulhat, hogy a hitelintézet váratlanul elutasítja a hitelkérelmünket, mi pedig pénz nélkül maradunk. Fontos ismernünk, hogy milyen más finanszírozóhoz fordulhatunk ilyen esetekben, milyen egyéb konstrukciók igénylésére van lehetőségünk. Csak akkor kezdjük el a beruházás megvalósítását, ha a szükséges forrás dokumentáltan rendelkezésünkre áll.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek