PR Cikkek

Otthoni hangfürdő: a tibeti hangtál különös hatása (x)

Címkék
ezotéria
Bors

Létrehozva: 2021.12.10.

A kádban való pihenés nem az egyetlen olyan fürdőfajta, amelynek egészségügyi, vagy hangulati előnyei lehetnek. A merülés ellazító élménye, az öröm, a relaxáció nem csak vízben lehetséges, hanem eredeti tibeti hangtálakkal is.

Otthoni hangfürdő: a tibeti hangtál különös hatása (x)

Mi az a hangfürdő? 

A hagyományos tibeti hangtálak, gongok nyugtató, visszhangzó hanghullámai, más néven a „hangfürdő”, segíthetnek a stressz, a fáradtság és a depresszió tüneteinek enyhítésében. A testi-lelki kimerültség sok krónikus betegség forrása. A hangfürdőzés jó megelőzési stratégia lehet a krónikus betegségek kockázatának csökkentésére is.

A hangtálak hatása

A hangtál zengő, rezgő hangja nem csak hallható, hanem érezhetően átjárja az egész szervezetünket, mivel ez nagyrészt vízből áll, mely kitűnően vezeti a hangokat. Épp ezért a hangfürdő többek között javíthatja a hangulatot és oldhatja a feszültséget a testünkben. Mivel lehetőség szerint hangtál szetteket használnak hozzá, így a legtöbb frekvencia, mély és sokrétű hangzás hozható elő.

A harmóniát és a belső békét segít megteremteni

Sima egyenes felületre kell feküdni, földre, vagy matracra. Esetleg egy könnyű takaró sem árt. Ezután egy vagy több hangtálat helyeznek a test különböző pontjaira, vagy épp a fekvő test köré az egymást átfedő mély és magas tónusú rezgések létrehozására. Ha más hangszerek is vannak, azt a terapeuta maga mellé teszi.

A hangfürdőzés menete

Egy két könnyebb bevezető zengés, tudatos légzés után a rezgések mélyebbre vezetnek az ellazulás állapotába, kikapcsolják a test feszültségét a  küzdj vagy menekülj reflexét. Végül szép lassan a feloldódás után visszatérünk a mindennapi éberséghez, vagy akár szundikálhatunk is egy kicsit.

A hangfürdőt egyre többen otthon végzik

Eljárni szakemberhez a járvány mellett problémás. Ilyenkor saját magunk is zengethetjük, búgathatjuk a tálakat - de ezt legtöbbször inkább egyenesen ülve, mint felve végezzük.

Hangfürdő hangszerek

A lassú, mély rezgéseket keltő hagyományos hangszerek alkalmasak hangfürdőhöz. 

• 7 fémes tibeti hangtálak

• harangok

• gongo

A hangfürdő nem zeneterápia

Zene képzettség egyáltalán nem kell hozzá, mert nem a dallamra, nem az ütemes ritmusra, hanem a hang ránk gyakorolt hatására figyelünk. A konkrét dallam épp ezért nem is javasolt. Aki játszik a hangtálakon, az nem egy bizonyos zeneművet követ, hanem a pillanatnyi érzései, hangulatai, improvizációi jelennek meg hangok formájában. Egy hangtál, vagy gong nem is tud “hamis” hangot kiadni - bár a számukra harmonikus ütési, dörzsölési vagy egyéb megszólaltatási mód elsajátítása időt vehet igénybe.

Vannak bizonyított előnyei a hangtálaknak?

A hangokkal kapcsolatos tudományos kutatások közül néhány tanulmány azt találta, hogy pozitív hatással lehetnek a hangulatra és a fizikai fájdalomra. Hangtálakkal meditatív, lazító és kellemes gyakorlat végezhető, amelyet a legtöbb ember biztonságosan kipróbálhat akár otthonában is. 

Ha a tálak fizikai épségére ügyelnek, akkor évtizedeken át változatlan tökéletességgel zengenek - pont úgy, ahogy a nepáli mesterek ősi családi hagyományok nyomán kézzel kovácsolják ma is.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek