Ha minden a tervek szerint alakul, a futballkedvelő októberben kézbe veszi a néhai kiváló edző, Verebes József életéről szóló alkotást.
Forrás: Bors
Nevezett munkát, Az én Mágusom címűt kisebbik leánya, Krisztina jegyzi, s abban hetven interjúalany mesél a Győrrel és MTK-val egyaránt bajnoki aranyat szerzett, a magyar válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozott szakemberről.
– A legmeghatóbb találkozásom Mészöly Kálmánnal volt – említi Krisztina. – Bizonyára sokan tudják, hogy sokáig jó, néha viszont kifejezetten elhidegült viszonyban voltak egymással. Nos, mi ketten a Szőke Sziklával utólag végleg eloszlattuk azt a feszültséget, ami közöttük kialakult. Kálmán említette, sajnálja a torzsalkodásokat, jobb lett volna, ha annak idején inkább a magyar futball jobbításáért fogtak volna össze.
Az alkotásban fellelhetők kacagtató történetek csakúgy, mint bicskanyitogatók, elvégre a március 16-án, 74 évesen elhunyt trénerrel a 90-es évek közepén elég sokan nem bántak kesztyűs kézzel...
Krisztina Verebes-díjat is alapított, azt az évente rendezendő győri U16-os focitorna legjobb mezőnyjátékosa kapja. Idén – azaz elsőként – Radics Miklós lehet rá büszke. És, ha már Kriszti Győrben járt, szót váltott arról, hogy a focistadiont, az ETO Parkot esetleg a jövőben átkereszteljék Verebes-stadionra. A tervek szerint a létesítmény előtt mellszobrot kaphat a Mágus, de az sem kizárt, hogy utcanév őrzi majd a nevét a városban.