<p>Igazi kis svájci bicska az ajakbalzsam, amely többek közt gyógyír a kipirult orra, a száraz bőrre, a rakoncátlan bébihajra, a füllyukra, de olyan – szó szerint – szorult helyzetben is nagy segítség lehet, ha az ember nem tudja lehúzni az ujjáról a gyűrűt.</p>
Sima ügy
Mielőtt borotvát ragadnánk a lábunk szőrtelenítéséhez, kenjük be a kívánt területet ajakbalzsammal, amelynek anyaga nem csak nedvesít, de az esetleges vágások során a vérzéscsillapításban is komoly segítséget jelenthet.
Biztos, ami fix
Hihetetlenül elronthatja a legtökéletesebb megjelenést is néhány hosszabb és önállósodásra hajlamos szemöldökszőr. Fogjunk egy apró sminkecsetet, húzzuk végig néhányszor előbb a szőlőzsíron, majd a szemöldökünkön. Így hosszú órákra megfékezhetjük a szemünk feletti ívet rontó renitenseket.
Hajjaj!
Hiába profi a fodrászunk, s mi magunk is mesterien bánunk a fésűvel és a hajcsattal, hajgumival, a homlokunk és a halántékunk körüli rakoncátlan bébihajszálak alaposan feladhatják a leckét. Szerencsére, ha ajakbalzsammal irányt adunk nekik, akkor szófogadó módon odatapadnak a bőrünkhöz, illetve a hosszabb hajszálakhoz.
Belevaló fülbevaló
Az állandóság hívei is bizonyos időközönként cserélik a fülbevalójukat, más kérdés, hogy az érzékeny nyílás olykor csak nehezen és fájdalmasan ad teret az újabb fülbevalónak. A két csere közt érdemes ajakápolós ujjal óvatosan megmasszírozni a fülcimpánkon található lyukat, így megkönnyíthetjük a váltást.
Éles helyzetben
Ha papírral, késsel vagy üvegszilánkkal megvágjuk az ujjunkat, tisztítást követően óvatosan húzzuk végig a seben az ajakápolónkat, amely nemcsak a baktériumokat tartja távol, de segít a vérzés mielőbbi elállításában is.
Fújhatjuk!
A náthás időszakban nem a megugró papírzsepi-fogyasztás az igazán kellemetlen, hanem a sok fújástól kipirosodó, kisebesedő orrcimpák. Ki hinné, hogy a szőlőzsír valódi gyógyír rá?
Színezd újra!
Ha szeretnénk erőteljesebb színben pompázó szemfestéket, akkor a hozzá használt ecsetet húzzuk át néhányszor az ajakápolón, majd utána nyúljunk vele a festékbe, amelyet aztán a jól megszokott módon vigyünk a szemhéjunkra. A látvány magáért beszél majd!
Gyűrűk ura
Akár színarany karikagyűrű, akár egy egyszerűbb bizsu, ha rászorul az ujjunkra, akkor díszítés helyett őrjöngésbe kergeti az embert. Ha van nálunk szőlőzsír és alaposan bedörzsöljük vele a szűk ékszert és az ujjunkat, utána könnyedén lehúzhatjuk majd a gyűrűt.
Kéznél van
Az ajakbalzsam kézkrémnek sem utolsó, különösen az extra száraz bőrűek értékelhetik a tápláló hatását. Ráadásul nem csak a kézfejnél, de az olyan száraz területeken is hatásos, mint a könyök, a térd vagy a sarok.
Csábító praktika
Hódítanak a gömbbe bújtatott ajakbalzsamok, amelyek kupakja ideális segítség lehet a csókos száj eléréséhez. A módszer a következő: csücsörítsünk, majd tapasszuk a kupakot homorú végével az ajkainkhoz, és szívjuk oda, hogy le ne essen. Ez a néhányszor megismételt kis gyakorlat igézően telt ajkakat varázsol.
Arcpír helyett
A téli szél könnyen kicsípheti az ember arcbőrét, ám ha előtte bekeni az orcáját szőlőzsírral, akkor az nemcsak hatóanyagaival táplálja a hámréteget, de a hideg ellen is védelmet nyújt.