Edzés

Kockahasat szeretnél? Itt a 4 tuti gyakorlat, hogy elérd az álmaid

Piréz

Létrehozva: 2023.03.29.

Nagy Bernadett korábbi kézilabdázó avat be a titokba.

Bár a mostani télies idő talán feledteti a nyár közeledtét, az bizony hamarosan itt lesz, és akkor a meleg fölsők lekerülésével óhatatlanul kivillanak a hasak és más, napfényt régen látott testrészeink. 

Fotó: Pixabay

Nagy Bernadett személyi edző most négy olyan gyakorlatot mutat be, amelyek segítségével visszanyerhetjük nyári formánkat, hogy ne kelljen szégyenkeznünk mások előtt a télen felszedett úszógumik miatt

El kell keserítenem a többséget, a kockahas a konyhában készül. Lehet ezen vitatkozni, csűrni-csavarni a témát, ám ez az igazság

- jelentette ki a Csupasportnak a korábbi kézilabdázó, hangsúlyozva, hogy az egészséges étkezéssel kell kezdeni, és utána jöhetnek az erősítő gyakorlatok. Ezekből a következőket tartja a leghatékonyabbnak a kockahas eléréséhez.

1. Plank

A fekvőtámaszhoz hasonló gyakorlat nemcsak a hasat és a törzset, hanem a karokat és a lábakat is erősíti. Plankelhetsz oldalt vagy háton fekve, nyújtott kézzel vagy alkartámaszban. Ha szabályosan szeretnéd csinálni, figyelj, hogy feszesen tartsd a tested, szorítsd össze a farizmod, és ne engedd beesni a csípődet! Kezdetnek fél perc is elég, azután ezen lehet emelni.

2. Lábemelés függeszkedésben

Függeszkedve húzd fel a lábad a törzsedhez! Eleinte hajlított lábbal, később nyújtottal is megpróbálhatod. Fent mindig tartsd meg egy picit a lábad, a leengedés pedig legyen lassú, kontrollált folyamat!

3. Gurulás erősítőkerékkel

Sokak szerint ez a gyakorlat a legrövidebb út a kockás hashoz, mert a kerékre támaszkodva az összes törzsizom dolgozni fog. Térdelj le, fogd meg a kerék fogantyúit, és lassan gurulj előre, majd vissza! 10 ismétlés mehet kezdésnek, ami azután fokozható.

4. Harangozás

Ehhez a gyakorlathoz szükség van egy csigás gépre. Először a súlyt kell beállítani az edzettségi állapotodnak megfelelően. Húzd le a kötelet a tarkódhoz, és ebben a pozícióban végezz haspréseket, aminek a során a törzsed és a fejed a talajhoz közelíted. Eleinte 12–15 ismétlést érdemes beütemezni, majd fokozatosan növelni a mennyiséget.

Ezek a gyakorlatok nemcsak a külső kinézetet javítják, hanem egészségügyi előnyeik is vannak. Javítják ugyanis a testtartást, mivel ezek az izmok stabilizálják a törzset. Ha kellően erősek és fejlettek, általuk elkerülhető a gerinc- és derékproblémák jelentős része.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek