A sokféle diéta között nehéz eligazodni, ezért ne nehezítsük a helyzetünket a kéretlen tanácsokkal. Ha teheted, ezeket kerüld el.
A nagy súlyfelesleg leküzdése nem egyszerű. A rengeteg diéta között eligazodni még nehezebb, a kéretlen tanácsok pedig tovább bonyolítják a helyzetet. Mutatjuk, mely tanácsokat engedd el a füled mellett.
Lehet, hogy a diéta alatt szükséged lesz bizonyos vitaminok és ásványi anyagok pótlására, de ezek nem segítik a fogyást. Tévhit, hogy a nagyobb mennyiségű E-vitamin segíti a zsírégetést, tudományos bizonyíték erre nincs. Ráadásul a túlzásba vitt vitaminfogyasztás veszélyes is lehet az egészségedre, így mindenképpen beszéld meg szakemberrel, hogy mire van szükséged.
Ha nagyon alacsony kalóriatartalmú az étrended, a tested éhezni fog, energiatakarékos üzemmódba kapcsol, és az anyagcsere is lelassul. Fáradt és gyenge leszel, miközben az izmaid megfogyatkoznak, hiszen a rendkívül kalóriaszegény diéták során leadott súly általában izmok, folyadék és zsír kombinációja – ellenben ha az éhezés miatt túlevéssel kompenzál a szervezeted, a visszanyert kilók többnyire csak zsírok.
Napi 1 evőkanál kókuszolaj, és csak úgy olvadnak rólad a kilók – ugye, nem hiszed el, hogy ez ilyen egyszerű? Nemcsak hogy nincs tudományos alapja ennek az állításnak, de ráadásul a kókuszolaj telített zsír… Szóval nem, nem érdemes kókuszolajat enni. Egy evőkanál kókuszolaj 12 gramm telített zsírt és 117 kalóriát tartalmaz. Ugyan vannak benne értékes antioxidánsok, amelyek segíthetnek csökkenteni egyes betegségek kockázatát, de jobb, ha ezeket a jótékony anyagokat inkább friss zöldségekből, gyümölcsökből és teljes kiőrlésű gabonából biztosítod.
Kiizzadtál az edzőteremben – gratulálunk! Ez azonban nem jelenti azt, hogy kedvedre vacsorázhatsz, még akkor sem, ha az okostelefonod szerint megteheted. Azok az alkalmazások, amelyek kiszámolják, hogy a fizikai aktivitás alapján hány kalóriát fogyaszthatsz, túlevést okozhatnak. Az ok egyszerű: az alkalmazások néha több elégetett kalóriát jeleznek, mint a tényleges mennyiség. A legjobb, ha nem az applikációra hagyatkozol.
Minden olyan diéta, amely egy ételre helyezi a hangsúlyt – mint például a káposztaleves-diéta, vagy akár a „grapefruit minden étkezésnél" típusú fogyókúra –, vitamin- és ásványianyag-hiányt okozhat. Ráadásul az étkezés fontos szerepet játszik az életben, de ezek a diéták unalmassá teszik az evést, ami nem segíti az egészséges táplálkozást.
A gyümölcslevek cukorban gazdag italok, amelyek hirtelen megemelik a vércukorszintet, ám ugyanolyan gyorsan és hirtelen el is múlik a hatásuk. A vércukorszint zuhanásával aztán jön a farkaséhség, aminek nagyon nehéz ellenállni. Szóval nem, nem jó ötlet gyümölcslevet inni egy teljes értékű ebéd vagy vacsora helyett.
A jól megválasztott reggeli energiával tölthet fel egész délelőttre, kiegyensúlyozottá tehet, de ha túl sokat eszel, a jótékony hatások elvesznek. Mindig válassz normál adagot, amelyben fehérjék, egészséges zsírok és összetett szénhidrátok is vannak - írja összeállításában a Mindmegette.