Március 8-án, szombaton este duplarésszel robban be az izgalmasnak ígérkező Hunyadi-sorozat a TV2 műsorán, majd vasárnap folytatódik a 3. epizóddal, és heti rendszerességgel lesz látható a többi. A tízrészes Hunyadi-sorozat egyik sztárkaraktere Szilágyi Erzsébet, a címszereplő Hunyadi János felesége. De ki is volt ő valójában?
Szilágyi Erzsébet karaktere méltó arra, hogy a róla is szóló Hunyadi-sorozat éppen nőnapon induljon. Hiszen mi másról szól a nemzetközi nőnap, mint az olyan harcos asszonyokról és lányokról, akik korukat meghaladva bátran, hősiesen és okosan cselekedtek és valami maradandót alkottak? Ilyen volt Hunyadi János felesége, Szilágyi Erzsébet is, akiről kevesen tudják, hogy mennyi mindent is köszönhettek neki a Hunyadik és a Corvinok.
Már sokan izgatottan várják a TV2-n most szombaton debütáló Hunyadi című sorozatot. A tízrészes Hunyadi-sorozat a legendás magyar hadvezérről, Hunyadi Jánosról szól. Különlegessége, hogy több mint hatszáz – köztük több nemzetközi – színész és kaszkadőr részvételével készült, és a szereplők saját anyanyelvükön szólalnak meg, ezzel növelve a történelmi hitelességet. A sorozat egyik női főhőse Hunyadi János felesége, Szilágyi Erzsébet, akit Rujder Vivien alakít. Szilágyi Erzsébet a való életben is különleges nő volt, aki harcos amazonként védte a családját és tett az előre jutásukért.
Szilágyi Erzsébet a tekintélyes szilágysági Szilágyi családból származott. Történelmi szerepe akkor kezdődött, amikor V. László királyt megeskette, hogy fiainak nem lesz bántódásuk Cillei Ulrik meggyilkoltatása miatt. A király ezt az esküt megszegte, Hunyadi Lászlót lefejeztette, Mátyást foglyul ejtette. Erzsébet valódi reneszánsz amazon volt. Családja tragédiáját nem sírással, hanem pénzzel és fegyveres erővel igyekezett megoldani. A király már 1457-ben annyira megrettent tőle, hogy mindenáron egyezkedni akart vele. Erzsébet pedig minden erejét megfeszítette, hogy fiát, Mátyást a trónra emelhesse, miután a király meghalt.
A Hunyadi-ház hatalmas vagyonának birtokában számolatlanul szórta a pénzt a választás előkészítésére, 40.000 aranyat fizetett, hogy Mátyást engedjék szabadon. Amikor ez sikerült és Mátyás király lett, Szilágyi Erzsébet Óbudán élt, birtokait igazgatva, gyarapítva családja vagyonát és megbecsülését. 1483-ban kelt végrendeletében minden vagyonát unokájára, Corvin Jánosra hagyta, aki így az ország első birtokosává válhatott, 30 vár, 49 mezőváros, 17 várkastély és mintegy ezer falu tulajdonosává. Szilágyi Erzsébet tehát sikeres és ügyes volt a diplomáciában, családját pedig igazi anyatigrisként védte, az emlékezetben úgy maradt fent, mint egy hős asszony, aki korának igazi amazonja volt.