egészség

Ha ezeket a tüneteket tapasztalod, SOHA ne feküdj le vizes hajjal!

Létrehozva: 2024.04.09.

Módosítva: 2024.04.09.

Fontos dologra hívták fel a figyelmet a szakértők.

Szinte nincs olyan ember a világon, aki ne tapasztalta volna legalább párszor élete során, hogy korpásodik a haja. Kifejezetten nem szeretjük ezt tapasztalni, hiszen ha korpás hajjal jelenünk meg mások előtt, gyötörhet a gondolat, hogy a külvilág ápolatlannak lát bennünket. Ezért költünk drága samponokra és balzsamokra, és bizony ezért is mosunk olyan gyakran hajat. Most azonban egy szakember fontos dologra hívja fel a figyelmet. 

Sokan szenvednek a korpával

Ha valakinek korpás a haja, az nem azt jelenti, hogy az illető ápolatlan. Sokszor a stressz, a hormonok és az időjárás is befolyásolja, hogy mennyire korpásodik a hajunk: különféle ártalmatlan olajok és gombák felgyorsítják a bőrsejtek cseréjét, az elhajt sejtek pedig korpaként éktelenkednek a hajunkban. Ha azonban azt tapasztaljuk, hogy gennyes, véres vagy sebes a fejbőrünk, akkor mindenképpen forduljunk orvoshoz, hiszen az alábbi betegségek állhatnak a háttérben: 

  • seborrheás ekcéma
  • fejbőr pikkelysömöre
  • szőrtüszőgyulladás

A szakértő arra hívja fel a figyelmet, hogy az orvosok, bőrgyógyászok ezeket gyorsan tudják kezelni, ezért érdemes minél hamarabb meglátogatni egy doktort. Ugyanakkor van pár apróság, amiket otthon is megtehetünk, hogy segítsünk magunkon - írja a The Sun

Először is mossunk nagyon gyakran hajat! A szakemberek szerint ilyen esetekben kétnaponta érdemes hajat mosni. Fontos, hogy ilyenkor ne feküdjünk le vizes hajjal aludni, a kórokozók ugyanis szeretik a nedves, nyirkos helyeket, és ezzel kedvezünk a szaporodásuknak. Inkább szárítsuk meg hajmosás után! Kerüljük továbbá a szárazsamponokat és a fejbőrre kenhető olajokat!

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek